Hometown Zombies On The Road

|
Hometown Zombies On The Road
Datum: 
Středa 27. Duben 2011 - Úterý 28. Květen 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Anděl
Návštěvnost: 
120
Účinkující: 

The Prostitutes,
LUNO

Po zhruba půl roce návštívíla naší plzeňskou kotlinu pražská kapela The Prostitutes, která si s sebou pozvala formaci LUNO. V té zpívá charismatická Ema Brabcová. Vše se uskutečnilo v útulném music klubu Anděl, kde jsou už "prostitutky" jako doma.

Před odchodem na koncert jsem se dočetl, že The Prostitutes hodlají předvést podobnou show s překvapením, jaká byla k vidění minulý týden v pražské Malostranké Besedě ku příležitosti natáčení jejich prvního živáku. Jelikož jsem se koncertu nezúčastnil, byl jsem velice zvědav, co si pro nás připravili.

Na místo jsem dorazil v osm večer a po zjištění, že předkapela LUNO hraje až od půl desáté, jsem se uhnízdil o patro výše ve vegetariánské restauraci. Těsně před začátkem jsem přišel do klubu, kde skoro nebylo k hnutí. Rychle jsem si koupil triko (Sorry mom, I spent a night with The Prostitutes:-)) a spěchal jsem zaujmout co nejlepší místo před podiem. To bylo vyzdobenou lampičkou a já si připadal jako v obývacím pokoji. Začalo se hrát s úderem půl desáté a kapela nás provedla 45minutovým náhlednutím do jejich velice zajímavé tvorby. Zazněly písničky Lobann, Close To Violence či Here To Be Not There. Poslední zmiňovaná se mi snad líbila nejvíc, ale i tak celý koncert na mě působil velmi dobře. Hudební jeviště přenechali svým pražským kolegům před půl jedenáctou a "...my heart goes boom.." :)

Od basáka Adama Vopičky jsem se dozvěděl, že překvapení je v podobě pěti akustických písní. Hned první pecka byla písnička, která má i svým názvem s kapelou úzkou spojistost - She's a prostitute. Poté následovaly předělávky do akustické podoby. Týkalo se to písní Elephant, Eject, Sunshine, Holiday a Boom. Při té příležitosti Adam vyměnil svou baskytaru za akustickou kytaru a mohlo se to pořádně rozjet. Tyto songy znám nazpamět, ale jak se mi často stává u jiných interpretů, nebyl jsem znechucen jejich pozměněním. Celou dobu jsem stál v úžasu a jenom jsem si všiml, jak se mi otevírá pusa a pohupuji se do rytmu. Při songu Elephant si několik lidí vytvořilo ze svých rukou chobot a klimbalo ze strany na stranu. Po tomto překvapení kluci opět vzali své klasické nástroje a vše mohlo pokračovat. Záhrali i nové skladby - James a Rage, které se na jejich cd nevyskytují. Snad se jich dočkáme na připravovaném albu, které se má začít nahrávat na podzim tohoto roku. Ke konci jejich playlistu jsme uslyšeli starou známou pecku She's dead, která už dávno nenechala nikoho chladným. Anděl tančil a užíval si atmosféry. Přídavek zahrnoval nespočet písní, mezi kterými jsme mohli zaslechnout i cover Power of Love od Frankie Goes To Hollywood. Na jeden z posledních přídavků přišel na podium i Šmity (ex-The Prostitutes, LUNO, RadioStars) a zahrál si s nimi jednu písničku. Přišlo mi, že ho to strašně bavilo, užíval si to a nebyl takový strnulý jako při vystoupení LUNA. Diváci kladli neustálý tlak, a proto k našemu nadšení hudebníci stále podium neopustěli.

Celkem nám The Prostitutes převedli 100 minutovou našlapanou show, která rozhodně stála za to. Kdo nebyl a má je rád, nechť trhá si kadeře své. Domů jsem odcházel se skvělou náladou, i když zpocenej jako prase :-D