Oceán je zpět!

|
Oceán je zpět!
Datum: 
Středa 27. Duben 2011 - Pátek 14. Červen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Roxy
Návštěvnost: 
vyprodáno
Účinkující: 

Oceán

To, o čem snili fanoušci Oceánu celých dlouhých devatenáct let, se ve středu v pražském klubu Roxy stalo skutečností. Oceán je zpět! A je to skutečně Oceán, nikoliv parodie na Oceán, čehož se mnozí báli.

Když jsem jela na první koncert obnoveného Oceánu do Roxy, předpokládala jsem, že budu se svými dvaceti roky jedním z nejmladších účastníků koncertu. O to více jsem byla překvapena, že lidi v mém věku tvořili cca třetinu publika Roxy, které bylo zcela zaplněné. Černých havranů ubylo, v publiku se objevily i světlejší barvy, vlajky vidět nebylo a číra se téměř nekonala.

Návrat Oceánu se pochopitelně musel obejít bez v loňském roce tragicky zesnulého zpěváka Petra Muka. Jeho místo v kapele zastala Jitka Charvátová, kterou si posluchači Oceánu pamatují z kapely Fiction. Tam hrála s bratry Vozáryovými a Mejlou Hlavsou. My mladší si můžeme Jitku spojovat s kapelou Skyline, kde pět let zpívala, nebo s jejím sólovým projektem JI and Motherducks. Tato úžasná éterická bytost do Oceánu zapadla na jedničku. Veškeré skladby středečního večera dokázala zazpívat svým osobitým projevem, zároveň ale tak, že se nemusela obávat pobouření fanoušků Petra Muka. Noblesa, pokora a radost, která z Jitky i ze zbytku Oceánu čišela, potvrdily fakt, že od včerejšího večera Jitka do Oceánu patří a nejedná se jen o jakousi náhradu za Petra Muka. Což ostatně potvrdil po poslední skladbě i klávesák Petr Kučera, když řekl: "Jitka je jedna z nás."

Hosty středečního večera byli Bohouš Josef a Richard Krajčo, které uvedl na pódium Petr Hons, textař Oceánu. Oba s kapelou zazpívali dvě písně. Proč právě Richard Krajčo, mohl se leckdo v sále ptát. Klávesák Petr Kučera Krajčovo vystoupení zdůvodnil tím, že "...jsme se dozvěděli, jak o nás Richard všude hezky mluvil..." načež sám Krajčo zařadil Oceán mezi své idoly, vedle Depeche Mode a The Cure.

Největším překvapením večera byl popřídavkový příchod Petra Honse a jeho proslov, ve kterém děkoval Petru Mukovi a vyzval Roxy, abychom si všichni společně zazpívali Ráchel. Na projekcích se objevily staré videozáznamy z doby "první éry" Oceánu a sálem se rozezněl hit Ráchel zazpívaný hlasem Petra Muka. Po skončení skladby si posluchači otírali slzy a chtěli další přídavky. Kapela se rozloučila úplně novou skladbou Odlesk Tvůj, která byla natočena a vydána před měsícem jako singl k albu chystanému na rok 2012.

Těm z vás, kdo jste nebyli v Roxy, mohu jen doporučit navšívit některý z následujících koncertů:

5.5. Brno – Fléda (hosté: Roman Holý, Matěj Ruppert, Bohouš Josef, Cartonnage)

14.5. Ostrava – Garage (hosté: Roman Holý, Bohouš Josef, Laco Lučenič, Cartonnage)

20.5. Bratislava – Majestic Music Club (hosté: Monte Rosa, Laco Lučenič, Bohouš Josef, Cartonnage)

26.5. České Budějovice – KD Metropol (hosté: Bohouš Josef, Cartonnage)

27.5. Londýn - RichMix

 

Odlesk Tvůj poslouchejte online:http://www.emimusic.cz/cz/ukazky.php

Fotogalerie by marrwar (http://marrwar.rajce.idnes.cz/Ocean_Roxy_27.4.2011/)

 

Oceán Roxy 27. 4. 2011 - Aha:

 

Oceán Roxy 27. 4. 2011 - Noc je jako:

Oceán Roxy 27. 4. 2011 - Ráchel: