Cancer Bats (CAN), Cruel Hand (USA), Vera Cruz (FR...

|
Cancer Bats (CAN), Cruel Hand (USA), Vera Cruz (FR...
Datum: 
Čtvrtek 14. Duben 2011 - Neděle 19. Květen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Klub 007
Návštěvnost: 
150
Účinkující: 

Cancer Bats (CAN), Cruel Hand (USA), Vera Cruz (FRA)

Poprvé jsem Cancer Bats viděl tuším v roce 2008, kdy dělali support Velšanům Funeral For A Friend. Druhé setkání s netopýry proběhlo o rok později, na koncertě kanadských kolegů Billy Talent. Minulý podzim jsem jejich show vynechal, ale když jsem se letos dozvěděl, že budou Cancer Bats v dubnu na Sedmičce, nemohl jsem odolat. A dobře jsem udělal, po včerejším koncertě mám pocit, že lepší show už asi dlouho neuvidím…

Ale vezmu to hezky od začátku, tedy od vystoupení Francouzů Vera Cruz, kteří měli tu čest rozehřát pražské publikum. Vera Cruz se s ničím nemazali a celý večer odstartovalii pěkně zostra, pod pódiem už se začalo moshovat (a také začala celovečerní série stage-divingu), Francouzi zkoušeli s publikem konverzovat lámanou češtinou („Další song je..what?“) a svým pojetím hardcoru si získali určitě mnoho nových fanoušků. Docela jsem se divil, když se při poslední písni zpěvák s kytaristou (ten samozřejmě i se svým nástrojem) vrhli nekompromisně mezi diváky jako by se nechumelilo. Těmhle sympatickým Francouzům nasazení, dravost nebo energie rozhodně nechyběla.

Po nezbytné přestavbě pódia přišli na řadu mosheři z USA, kapela Cruel Hand. Bohužel, asi tak v půlce jejich setu už jsem byl tak vyčerpaný, že jsem musel opustit své vybojované místo a vydal jsem se směrem k baru, odkud jsem sledoval zbytek jejich vystoupení. Ne, že by se mi Cruel Hand přmo nelíbili, ale něco mi u nich chybělo.  Asi jsem byl po tom, co předvedli Vera Cruz, již zmlsaný a očekával jsem od Cruel Hand něco víc…

Asi bych neměl zapomenout zmínit bohatou nabídku merche, jakou už jsem na koncertě delší dobu neviděl. K mání byly například slušivé sluneční brýle Cancer Bats, spousta triček nebo třeba nášivka, prostě si zde každý mohl přijít na své.

Ale dost merche, protože na pódium už se před devátou hodinou pomalu začali trousit dřevorubci z Cancer Bats, aby si připravili své nástroje. O několik minut později se objevil i sympaťák Liam a celá show mohla začít. Pokud bych měl stručně popsat, jak to při jejich setu v přeplněném klubu  007 vypadalo, napadá mě jediné slovo – peklo. Jo a ještě vedro. Cancer Bats si skvělou atmosféru náležitě užívali, zpěvák Liam se během vystoupení několikrát vrhl i s mikrofonem mezi publikum a nechával přední řady zpívat refrény, kytarista Scott kouzlil se svým nástrojem a celá Sedmička byla v tranzu.. Během hodiny netopýři představili jakýsi průřez svojí dosavadní kariérou, zazněli tak novější songy jako například oblíbený cover od kapely Beastie Boys „Sabotage“, ale došlo i na starší kousky „Lucifers Rocking Chair“, „Sorceress“ a nebo „Pneumonia Hawk“. Jako poslední pak zazněl asi největší hit kapely, „Hail Destroyer“, po kterém se nažhavené publikum vehementně dožadovalo přídavku, který bohužel díky nutnému konci ve 22:00 nepřišel. Ale i bez něj to byl parádní večer.

Kdyby se tenhle koncert konal kdekoli jinde než na Strahově v klubu 007, byl by celý zážitek možná tak poloviční. Právě díky strahovskému klubu a jeho kouzlu se ale z celého koncertu stal zážitek, na který nejen já ještě budu dlouho vzpomínat.

PS: Podle Liama se k nám Cancer Bats zase velmi brzy vrátí. Smile