My Terror(De), Flowers For Whores(Praha), Esazlesa...

|
My Terror(De), Flowers For Whores(Praha), Esazlesa...
Datum: 
Sobota 26. Březen 2011 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Rock Café
Návštěvnost: 
400
Účinkující: 

Silverstein, There For Tomorrow, While She Sleeps

Kanadští sympaťáci Silverstein mají v poslední době dost napilno. Na podzim minulého roku vydali povedené EP Transitions, upsali se novému labelu Hopeless Records, stihli natočit svoje nové album Rescue, které vyjde již za měsíc, ale hlavně se zase po roce a půl ukázali v Praze. Tentokrát už ne jako předkapela, jako tomu bylo naposled, ale jako headlineři. Společnost jim při tom dělaly další dvě kapely, konkrétně While She Sleeps a There For Tomorrow.

A byli to právě "oceláři" z anglického Sheffieldu – While She Sleeps, kteří ten večer převedli rozhodně nejlepší show. Po krátkém intru kapela jednoduše naběhla na pódium a bez jakýchkoliv dalších zbytečností začala svůj krátký set, během kterého Praze dali ochutnat, jaký se  v Sheffieldu vaří metalcore. Kluci v čele s frontmanem Lawrencem Taylorem představili své aktuální EP "The North Stands For Nothing", které jim vyšlo na podzim minulého roku, takže zazněly pecky jako „Crows“ nebo „Hearts Aside Our Horses“, k tomu přidali zbrusu novou věc nazvanou „Be(lie)ve“, stihli vyburcovat aktivnější část publika k moshi a také k wall of death a pak se bohužel museli pakovat z pódia pryč. Agrese, totální nasazení a „špinavost“, to jsou slova, kterými bych jejich energické vystoupení stručně popsal. Tohle byla  rozhodně nejtvrdší, ale podle mě také nejpovednější část sobotního večera. Škoda jen, že While She Sleeps nedostali více prostoru, rozhodně by si to zasloužili.

Druhou kapelou večera byli There For Tomorrow, patřící stejně jako Silverstein do stáje labelu Hopeless Records. Tady bych měl asi zdůraznit, že tahle kapela mě už při zběžném poslouchaní jejich skladeb pár dní před koncertem nijak neoslovila a naživo to bylo ještě horší. Již po dvou písních jsem si řikal že tohle je fakt průser. Když to srovnám s loňským koncertem Attack! Attack!, kapelou, která hraje přibližně podobný styl hudby, tak jim There For Tomorrow nesahají ani po kotníky. Ale abych nebyl tak negativní, své fandy si kapela v Rock Café určitě našla a ti si jistě koncert na rozdíl ode mě užili. Kdyby však místo nich dostaly zbývající dvě kapely více prostoru, moc lidí by toho asi nelitovalo..

Kolem desáté večer nastal čas na hlavní hvězdy večera, Silverstein. Stovky emo kids, kteří ten večer do Rock Café dorazili (občas to bylo opravdu úsměvnéSmile)se konečně dočkali. Kapela v čele s charismatickým frontmanem Shanem Toldem vběhla na pódium a začala svůj bezmála hodinový set, ve kterém zahrála jednak své největší hity, ale dala českým fanouškům ochutnat i něco málo z nového materiálu – totiž píseň „The Artist“, ke které kapela nedávno natáčela video, které by již brzo mělo spatřit světlo světa a která naznačila, že nové album Silverstein rozhodně bude stát za to. Zazněl i singl z posledního EP, „Sacrifice“ a samozřejmě že kapela nevynechala ani staré hity jako „Smashed Into Pieces“, "Your Sword Vs. My Dagger", nebo již téměř kultovní „My Heroine“, kterou však kapela tentokrát pojala trochu netradičně. Na pódiu totiž zůstal pouze zpěvák Shane se svojí akustikou, na kterou kromě již zmiňované „My Heroine“ zahrál další novinku - píseň „Replace Me“. Tohle, společně s cover písněmi „Pits + Poisoned Apples“ od Kid Dynamite a „Hearts“ od American Nightmare, které Silverstein zahráli byl rozhodně vrchol celého vystoupení. Obzvlášť song „Replace Me“ se mi v akustickém podání hodně líbíl. Po dalším přídavku se již kapela s odddaným pražským publikem rozloučila a zmizela do backstage.

Kromě slabých There For Tomorrow si nebylo na co stěžovat. Lidí přišlo dostatek, While She Sleeps rozpoutali peklo a Silverstein potvrdili, že i po více než deseti letech hraní patří stále na vrchol.