I Don't Want To Come Back Home Tonight! Tour

|
I Don't Want To Come Back Home Tonight! Tour
Datum: 
Sobota 12. Březen 2011 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Divadlo Pod Lampou
Návštěvnost: 
150
Účinkující: 

Saving Joshua (SWE), Kissing The Gravestone, Marina, Cinzana Bianca

Seveřané Saving Joshua se po pár měsících vrátili do České republiky. Sice s sebou nepřivezli předem avizované Notimefor z Itálie, kterým na poslední chvílí klekla jejich letitá dodávka, ale i bez nich to byla v Plzni hodně povedená akce, která mimochodem všem přítomným ukázala, že nejen Praha je u nás středem všeho dění.

Jako první se v klubu Pod Lampou představili beach boyové z Brna, kteří si říkají Cinzana Bianca a rozhodně se nedá říct, že by se nevděčné pozice první kapely večera nějak zalekli. Spíš naopak, tahle sympatická kapela v čele s duem řvounů začala celý večer pěkne zostra. Škoda jen, že jejich deathcorová smršť, která se skládala kromě jejich vlastních skladeb i z několika coverů, moc nerozhýbala už celkem početné publikum, tahle kapela by si to rozhodně zasloužila. Cinzana Bianca po nedávné výhře v soutěži o nejlepší EP na serveru coremusic.cz všem v Plzni dokázala, že by se s nimi mělo do budoucna na podobných akcích určitě počítat. Mimochodem, jejich „MTV“ outro opravdu němelo chybu.

S pomyslným číslem dva se Plzni představila nadějná pražská post – hardcore kapelka Marina, která objela se Saving Joshua všechny tři české koncerty a o které se v poslední době hodně mluví. Bohužel, jejich set se tentokrát nesl hlavně ve znamení hodně špatného zvuku, se kterým se v průběhu koncertu musela potýkat každá kapela a který vystoupení Mariny hodně limitoval. Ale i přes neustálé technické problémy se kapela snažila. Během jejich setu zazněly zbrusu nové songy z chystaného alba, ve kterých se více objevují elektronické prvky, ale i starší kousky z EP In Hearts the Hope Prevails, které kapela vydala na konci loňského roku.

Další na řadě byli pražáci Kissing The Gravestone, kteří v Plzni odehráli tak trochu unikátní show, loučili se zde totiž se svým basákem Kattym. A byla to slušná rozlučka. Jejich pojetí metalcoru mě hodně bavilo, projev zpěváka Noiseho, který kromě typického řevu s přehledem zvládal i čisté vokály, které zněly téměř identicky jako na jejich oceńovaném EP Diary from Other Side. Celá kapela si vystoupení patřičně užívala a pod pódiem se mezitím už začal konečně rozjíždět pořádný mosh. Ten ale netrval dlouho, protože už se pomalu začalo schylovat k vystoupení hlavních hvězd večera, švédských mladíků Saving Joshua.

Po nenápadném intru prostě a jednoduše naběhli na pódium a z ničeho nic začali Plzni servírovat pořádnou nálož post – hardcoru světové kvality. Set začal profláklým hitem "Forever Hold Your Peace" a pod pódiem to konečně vypadalo jako na pořádném hardcore koncertě. Kromě dalších známých songů jako jsou Lost In A Flooded Cave nebo třeba Don't Put Your Bet On Me došlo i na nefalšovanou post – hardcore improvizaci kterou kapela rozjela, když se náhodou z pódia vytratil kytarista a nějakou dobu trvalo, než vyřešil svůj problém s nástrojem a vrátil se v plné sílě zpět. Kapela byla po celý set hodně pozitivně naladěná, neustále chválila plzeňské publikum (prý to byl vůbec nejlepší koncert, jaký kapela v Čechách kdy odehrála!) a vystoupení si všichni nesmírně užívali. Od loňského října, kdy jsem tyhle Švédy viděl poprvé, se hodně zlepšili, je vidět že na sobě neustále pracují a již teď patří rozhodně mezi ty největší post – hardcore hvězdy na starém kontinentu, což jistě potvrdí svým debutovým albem, které by již snad brzy mělo spatřit světlo světa.

Byla to parádní akce, kterých by mělo být nejen v západočeské metropoli mnohem více. Když je totiž k dispozici slušná fanouškovská základna, jde i mimo hlavní město udělat povedený koncert kapely evropského, ne-li světového formátu.