Koncert pro Amnesty

Koncert pro Amnesty
Datum: 
Pátek 11. Březen 2011 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Praha
Místo: 
MeetFactory
Účinkující: 

Skyline, Kazety, Le Pneumatiq

Rok 2011 znamená pro bojovníky za lidská práva z Amnesty International nejenom dalších dvanáct měsíců práce na napravování světa, ale i tři sta šedesát pět dnů téměř bujarého veselí a oslav 50. léta fungování téhle potřebné instituce.

Amnesty slaví, my se bavíme. Ve spolupráci s jedním z nejvystajlovanějších klubů, s Meet Factory, připravili lidi z Amnesty narozeninový večírek za podpory Skyline, Kazet a Le Pneumatiq. Výtěžek celé akce samozřejmě putoval na konto Amnesty International ČR.

Jako první měly startovat Kazety, ale MC Adrenalina z Le Pneumatiq potkala ráno blíže nespecifikovaná "nemilá zdravotní příhoda a musel na menší operaci". A tak v osm začal nenápadný, tajemný DJ set Le Pneumatiq. Nenápadný a tajemný byl asi proto, že jsme půl hodiny koukali na pódium, kdy už se začne něco dít, povídajíc si o hvězdovitosti, a mezitím kousek od nás rozjížděl zástupce Pneumatik svou "show".

Přesně v devět naskočily Kazety na stage. Před studené publikum. Kazety jsem defacto slyšel poprvé. Bez předsudků, bez názoru na ně. Jediné, co jsem o nich v podstatě věděl, bylo to, co jsem si přecetl v knížce Zde jsou psi. Paráda, pohodička. V kombinaci s psychedelickou projekcí, pod taktovkou Černýho esa, Meet Factory duněla, zdi se otřásaly, kytara řezala zamlžený těžký vzduch. Trochu dubstepu, trochu post punku, prostě paráda.

Skyline. Ukázka skvělého vývoje kapely. Od čistě taneční Riders In The Store, až po Private Madness, Public Danger, kde už najdete i tvrdou kytaru. Od začátku do konce našlápnutý koncerty. Zhaslo se a Skyline vylezli na pódium ve svítících brýlích, které se dali zakoupit na stánku Amnesty. V již slušně zaplněném sále to zašustilo a postupně se začaly brýle objevovat na hlavách mnohých účastníků. Docela pěknej pohled! Poprvé jsem je viděl s Markou Rybin. Úžasná show, při který zapomenete na modřiny, bolest a kocovinu ze čtvrtečního koncertu.

You Don´t Know me,  Hanging Around, Night, Pretty Princess, No Chance, Black Hole, Ladies, Puppets, Get Out. Všechno co jsem chtěl zaznělo. Prostě paráda! :)

Párty výborná, lidí přišlo dost, není na co si stěžovat. Jenom bych ještě jednou poslal ke všem čertům tu "nemilou zdravotní příhodu", neboť na Le Pneumatiq jsem se těšil hodně. Ještě kdyby to na tu tramvaj nebylo tak daleko...