A BANQUET + DEAD POPE'S COMPANY + TESKOHIPPIES...

|
A BANQUET + DEAD POPE'S COMPANY + TESKOHIPPIES...
Datum: 
Pátek 25. Únor 2011 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Chapeau Rouge
Účinkující: 

A BANQUET + DEAD POPE'S COMPANY + TESKOHIPPIES + CLASH! AFTERPARTY!

V Chapeau Rouge se tentokrát hrálo v mínus jedničce, tudíž v nejhorším patře, co Chapeau kdy mělo a mít bude, ale i přesto se hrálo skvěle.

Dead Pope´s Company, punkoví srdcerváči, předvedli svůj svižný garážový punk a my, co máme stošedesesát a nervali jsme se dopředu, jsme akorát na černobílých obrazovkách pozorovali dění vepředu. A působilo to, jak kdyby se to všechno dělo v úplně jiný místností, protože zadní řady pravidelně poklepávali do rytmu a popíjeli piva, přičemž ti vepředu házeli hlavama a rukama naznačovali, že punks not dead.

Většina jejich písniček začíná rychle, do nich se zaboří trochu uřvaný hlas, pak další dva hlasy a zpívá se o tancování celou noc, ´když teda budeš chtít´. Něčim připomínají The Hives a ´hate to say I told you so´, ale byli dobrý.

A Banquet jsou indie, co se jmenuje podle desky Beggars Banquet od Rolling Stones. Zpěvák má linky, patku a černě namalovaný nehty a taky zpívá o vztazích, lásce a pocitech vůbec. Docela dobře zní v těch textech angličtina zmalovaná klávesama, kterými kluci proložili snad každou skladbu, stíhajíc střídat nástroje a roztleskávat publikum.

Odehráli dobře, fanynky v první řadě se ke konci hroutily do zvláštních tvarů pod malinkaté podium a kolem jedenáctý byl konec přehrávání Kiss the night (který je teď ke stažení na jejich bandzone profilu) a i nových písniček, co se publiku soudě dle potlesku zalíbily. Nejvíc, nejvíc. Nejvíc si ale sklidila Freeze to cares. Asi protože je chytlavá prostě.

Večer utekl stejně rychle jak začal a my, co chodíme pozdě, jsme přišli o slovenský Teskohippies. Tak snad příště?

*Zpětně měnim indie na futu-roll. ´Futu-Roll je vlastně určitý mix šedesátek, sedmdesátek a osmdesátek až po styly jako indie, electro, nu rave.´ A A Banquet se jmenují nejen podle Rolling Stones, ale i podle Banquet od Bloc Party.. Ještě lepší.