We Butter The Bread With Butter (GER), Marina, At8...

|
We Butter The Bread With Butter (GER), Marina, At8...
Datum: 
Pátek 11. Únor 2011 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Buena Vista Club
Návštěvnost: 
120
Účinkující: 

Red Hot Chili Peppers Revival

Je to dobrý. Voda na loukách a polích už opadla. Potopa je pryč. Ona byla potopa? Jo. To musel pánbů ztrestat ten včerejší masakr v Buena Vista Clubu.


Ještě nikdy jsem vlastně nebyl na revival kapele. Docela jsem se bál, aby mi to nezkazilo vlastní pocit z originálu. Ale ono to snad ani moc nejde. Nejvíc jde o celkovej projev, neboť jenom blázen by vylez na pódium s peckou, na kterou technicky nemá a nemá jí ani pořádně zmáknutou. Bál jsem se, aby z toho nevylezl dort jak od pejska a kočičky. Naštěstí ani ne.

O půl desáté spadl z nebe ďábel. Začal tvrdě, funkově. První pecka padla na Buenu jako tma na tábor světlušek, se světluškama to ovšem nic nedělá. Jenom jim začnou svítit prdelky. Což v našem případě znamená, že naše světlušky, s věkovým průměrem kolem pětadvaceti, se přestaly vášnivě bavit, co se stalo v práci, a otočily se, co se to vlastně nahoře děje. Give It Away z Blood Sugar ještě neměla tu sílu rozproudit krev.

Co se nepovedlo jedný pecce z posledního opravdu funkového alba, Blood Sugar Sex Magic, povedlo se druhý. Blood Sugar Sex Magic. Jo! Roztomilý svítivý hmyz se začíná zvedat a pomalu, ale jistě, se sune dopředu, aby chytil tu pravou funky wave. Když se kytarista jal pobíhat mezi lidma, nezbylo jim nic jiného, než začít pařit.

Sotva se obecenstvo trochu rozehřálo, přišlo náhlé melodické ochlazení z pod mostu. V době, kdy už se konečně hloučku těch mladších povedlo rozhejbat dav, rozezněly se tóny, trochu zpackané ( Smile) předehry Under the Bridge. Ale nakonec to dopadlo dobře, za což jsem rád. Tím se nám uzavřel první blok, celý z jedné desky.

,,Přilétá letadlo! Připoutejte se, prosím, a nekuřte!" Fórek kytaristy Jirky Kulicha Novotného ohlásil nástup navarrovské superpecky Aeroplane. Jirka mi vlastně celej večer připomínal Navarra. Aeroplane se trochu protáhla kvůli závěrečnému jamu, kterej vůbec nezněl špatně. Poslední track první poloviny koncertu byla světoznámá, do nebe volaná, nesmrtelná Californication.

Po zasloužené přestávce, kdy už bylo pod podiem zase plno, se začlo s Easily. Dobrá startovačka :). Za zmínku pak stojí hlavně Dani California. Jako by se někde objevil Satanáš a začal čarovat. Punkovej koncert hadr.

Zpátky k funku. Redhoti jsou vyhlášení tim, že se rádi svlékají. V podstatě jsem od začátku čekal, jestli to přijde, a ono přišlo. Před Suck My Kiss dvě čtvrtiny bandu odhodily trička. No, docela slabota. Sox on Cox asi nebude :). Při Apache Rose Peacock proved Kulich, kromě už "ohraného" pobíhání mezi lidma s vyplazeným jazykem, další skvělej kousek. Najednou prostě spadl na zem a začal, za vášnivého kroucení, točení, a bůhví čeho ještě, plejt divoký sólo. Asi si potřeboval potom oddechnout, protože najednou zmizel ze stage.  Ticho? Ne. Ozvala se zněla z Králíků z klobouku. Docela dobrý zpestření.

V přídavcích mě strašně moc překvapila Pea. To jsem fakt nečekal :). Mohli mi ji teda aspoň zahrát celou, ale budiž jim prominuto. Pak už byl jenom cover Fire a děkovačka a tradá pryč.

Fotky Radka Siebera z akce naleznete ZDE.