We Butter The Bread With Butter (GER), Marina, At8...

|
We Butter The Bread With Butter (GER), Marina, At8...
Datum: 
Čtvrtek 10. Únor 2011 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Rock Café
Návštěvnost: 
200
Účinkující: 

Attack Attack! (US), Suffocate With Your Vomitus

Do pražského Rock Café včera dorazila kapela, kterou bych se nebál označit za kontroverzní a to Američané Attack  Attack!. Po koncertě si troufám říct, že ty, co na ně nadávají, opravdu nechápu.

Když jsem se pár dní před koncertem dozvěděl, že nedorazí předkapela Haribo Macht Kinder Froh, byl sem celkem zklamaný, celkem jsem se na tuhle dikotéku s kytarami těšil, ale bohužel, nedá se nic dělat. Díky tomu tedy před Attack Attack zahrála jen jedna kapela a to pražáci Suffocate With Your Vomitus. Hoši se s tím nemazlili a již od začátku na publikum začali chrlit svoje pojetí deathcoru. Nevím jak ostatní, ale mě to sakra bavilo. Dokonce více, než když jsem na stejném místě před pár dny viděl další deathcorovou naději At8AtThePingPongTable. Suffocate mi přišli více přirození, jejich hudba mi k nim více sedla, no prostě a jednoduše, parádní nářez se třemi kytarami, dvojšlapkou, breakdowny a pořádným řevem na začátek.

Po skončení setu předkapely vystřídal tvrdou hudbu elektronický dubstep, sál se již začal celkem slušně zaplňovat  a technik kapely Attack  Attack! začal připravovat pódium pro hlavní hvězdy z amerického Ohia. Ti těsně před desátou začli songem AC-130 svojí našláplou show, během které představili hlavně novou eponymní desku, ale došlo i na starší kousky. Na téhle šňůře je s kapelou Justin Hieser, který zastupuje dnes již bývalého člena Johna Francka, který v kapele obstarával kytaru, ale hlavně čisté vokály a na konci minulého roku Attack Attack z náboženských důvodů opustil. A Justin rozhodně nepůsobil jen jako nějaká náhrada. Celou show si užíval stejně jako zbytek kapely, třeba tehdy, když se bubeníkovi během setu rozbila dvojšlapka a oba zpěváci Attack Attack! byli nuceni „improvizovat“ a několik minut bavit pražské publikum. Spousta lidí tvrdí, že zpěvák Caleb Shomo zní na živo desně, já po včerejšku mohu potvrdit že tomu tak není a jsem zvědavý, jak se v budoucnosti popasuje s čistým zpěvem, který chce ke svému řevu přidat na novém materiálu. Největšího ohlasu se kapele dostalo rozhodně při songu Smokahontas a samozřejmě při přídavku Stick Stickly, který je vůbec prvním hitem kapely. Celá kapela působila velmi uvolněně, bylo vidět, že si vystoupení její členové patřičně užívají a tak to má být.

Attack Attack! při své první české návštěve rozhodně nezklamali a doufám, že jejich mix metalcoru a elektroniky u nás ještě někdy naživo uslyším. K dokonalosti mi včera chyběla jen větší podpora ze strany publika a trošku větší účast, ale to je téma, které řeším skoro v každém reportu.. A když už tu příště Attack Attack! zase budou, mohli by prodávat svá trička zase za lidových 250 Kč, jak tomu bylo včera Smile.