We Butter The Bread With Butter (GER), Marina, At8...

|
We Butter The Bread With Butter (GER), Marina, At8...
Datum: 
Pátek 4. Únor 2011 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Divadlo Pod lampou
Návštěvnost: 
200/300
Účinkující: 

Shogun Tokugawa, Hentai Corporation

Páteční večer patřil v Divadle Pod lampou dvěma významným českým kapelám - Hentai Corporation a hlavně Shogun Tokugawa. Shoguni protočili členy a posty v kapele jak na Matějský, po odchodu kytaristy Jardy Diviše a bubeníka Petra Oudy, následným přesunem basáka Filipa za kytaru, přichází Ivan Audes za bicí a Josef Hula za basu. Dost tlachání, jdeme na to!

Roli rozprouděče krve muziky chtivých diváků, v téměř ke stropu plné Lampě, se ujmula pražská rock´n´rollová parta Hentai Corporation. Peklo. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že na stagi vidim Pearl Jam s dravostí ACDC. Výborně, chlapci! Zazněly všechny zásadní pecky, hlouček čerchmantů pod podiem to náležitě oceňoval, téměř třístovka lidí si užívala divokou jízdu. Když nakonec dav rozvášnily covery Ghostbusters a Zubatá od Pražského Výběru, nebylo co řešit, kapela byla hotová, pogeři byli hotoví, chtělo to přestávku.

Headliner byl jasný, tenhle večer patřil Shogunům a pod pódiem už při začátku jejich vystoupení začalo pořádně vřít. Jak již bylo zmíněno, pro kapelu to byl vyjímečný večer a chtěla se fanouškům představit v celé své parádě, což se jim povedlo. Kromě samotné kapely se na pódiu stavili na výpomoc i další hosté jako Vegy z Birds and Wolves nebo Tuzex ze Sunshine, který si společně s kapelou zazpíval „nejlepší píseň na světě“, kterou je podle Shogunů „New Noise“ od známých Refused. Jinak se jejich set skládal z ověřených songů z nedávno vydaného debutového alba Y3ars.

Shogun Tokugawa se se svýmí dnes již bývalými členy rozloučili tím nejlepším možným způsobem, klub Pod Lampou byl plný, kapely ale hlavně publikum si koncert náležitě užilo a nezbývá jen, než se těšit, jakou cestou se Shogun Tokugawa vydají s novými členy své posádky.