We Butter The Bread With Butter (GER), Marina, At8...

|
We Butter The Bread With Butter (GER), Marina, At8...
Datum: 
Neděle 30. Leden 2011 - Úterý 28. Květen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Rock Café
Návštěvnost: 
170
Účinkující: 

We Butter The Bread With Butter (GER), Marina, At8onthepingpongtable

Neděle 30. 1. 2011 byla pěkně mrazivá. Tedy alespoň do té chvíle, než jsem dorazil do Rock Café, kde se konal koncert německých We Butter The Bread With Butter. Po koncertu mi běhal mráz po zádech znovu, ale to bylo hlavně díky perfektní show, kterou tu WBTBWB včera předvedli.

Ale vezmu to pěkně od začátku, Rock Café včera nepatřilo jen headlinerům z Německa, ale představili se na něm další dvě nadějné české kapely a to At8onthepingpongtable a Marina. Jako první se na pódium dostavili kluci z At8 aby se svým deathcorem pokusili rozehřát již celkem slušné zaplněný sál klubu. A musím říct, že se jim ono rozehřátí povedlo na výbornou. Na to, že spolu hrají od roku 2009 působí až neuvěřitělně sehraně a energie má tahle parta na rozdávání. V jejich hudbě jsou sice slyšet vlivy slavnějších deathcorových kapel, někde více, někde méně, ale to vem čert, diváci se bavili a to je hlavní. Kromě pár svých vlastních písní zazněly dokonce i dva covery a to od kapel Chelsea GrinBelie My Burial, které se také dočkaly od publika největší odezvy. Po půl deváté se po jednom přídavku At8 z pódia odebrali, aby přenechali místo kolegům ze skupiny Marina.

Jejich set začal krátce před devátou hodinou stylovým elektronickým intrem, po kterém tahle pražská post - hardcorová naděje, o které jsem již na nmnl.cz párkrát psal, publiku představila svoje EP In Hearts The Hope Prevails, ale zazněly i zbrusu nové songy, ve kterých kapela využívá více elektroniky a dodává jim ještě více moderní sound ve stylu kapel Attack  Attack! nebo třeba Woe, Is Me, který mě hodně baví a jsem rád, že se "pěstuje" i tady u nás v Čechách. Jediné, co jejich vystoupení podle mě trošku uškodilo, byl horší zvuk, ale to se prostě stává. Marina mi včera dokázala, že jejich moderní post - hardcore zní skvělě nejen na nahrávkách, ale i na živo.

Po skončení setu Mariny se pódium začalo upravovat pro headlinera večera, německé We Butter The Bread With Butter, známé pro svou kombinaci metalcoru s elektronickou hudbou (sami sebe označují za "Hot Deathpop") a spoustu povedených breakdownů. WBTBWB ale předvedli mnohem více než jen to. Za zvuků tanečního intra nakráčeli na pódium, všichni stylově oblečeni v tričkách bílé barvy a ihned po intru rozpoutali v Rock Café hotové peklo. Během hodiny zahráli písně jak z novějšího alba Der Tag An Dem Die Welt Unterging (například Oh Mama mach Kartofellsalat, Superföhn Bananendate nebo Sabine Die Zeitmaschine), ale došlo i na starší hity jako Breekachu nebo World Of Warcraft. Jejich mix tvrdé hudby a elektroniky zněl na živo skvěle, dokonce ještě lépe než na albech. Kapela si koncert neuvěřitelně užívala, v půlce setu vhodila do publika několik nafouknutých balónů, které poté až do konce létaly sálem sem a tam, vyburcovala sál k circle pitům a wall of death, neustále opakovala děkovná slova a lichotila pražskému publika za to, jak je skvělé. A také že bylo, před koncertem jsem měl trošku obavy z menší návštěvnosti, naštěstí se moje obavy tentokrát nepotvrdily a sál byl slušně zaplněný.

Co dodat na konec? Snad jen to, že kdo včera nedorazil do Rock Café, přišel o nezapomenutelný koncertní zážitek, který budu vstřebávat asi ještě hodně dlouho. Ale to asi i kapela We Butter The Bread With Butter, protože tak dojatou a překvapenou kapelu nevídám každý týden..