George and Luky Birthday Core Party

George and Luky Birthday Core Party
Datum: 
Sobota 15. Leden 2011 - Úterý 28. Květen 2024
Město: 
Tachov
Místo: 
Bistro u Morgiho - Sportovní hala
Návštěvnost: 
180
Účinkující: 

Silenced Moonshine, Ethos of Nemesis, Something like, Vipýchaná fčela

Nabitej, jak baterky. Tak se cítím po tomhle víkendu. Takovou injekci jsem potřeboval a věřte nebo ne, říkám to snad i nerad, ale ani pražská zastávka letošního ročníku Never Say Die Tour mě tolik nezahřála na duši, jako George and Luky Birthday Core Party, která se konala u nás v Tachově ve sportovní hale. Hned na úvod vás, neznalé, musím vyvést z omylu. Samozřejmě se nehrálo  přímo v hale před tisícihlavým davem. V areálu haly je „Bistro u Morgiho“, kam většinou chodí po trénincích na pivko hráčky a hráči, nebo prostě čumilové z tribuny při zápasech. V tomhle prostoru, kde je něco, co připomíná miniaturní podium, se tu a tam pořádá nějaká ta akcička. Moc lidí se tam nevejde, a tak je většinou skvělá atmosféra. Není to tedy vyloženě obývák, jako třeba borská Krajinka. Když ale přijde aspoň 50 lidí, je to, jako by hrála Metallica na Wackenu. A tentokrát, světe div se, přišlo něco mezi 160 až 180 platícíma. To by nebylo ale to hlavní, proč se tenhle koncert vydařil. Co na mě osobně dejchlo ze všeho nejvíc, byla skvělá atmosféra, pohoda, kterou byl tu noc v tomhle místě vzduch přímo nasycenej, a která se dala doslova krájet. Nemůžu mluvit samozřejmě za všechny, ale neznám snad nikoho, komu by se koncert nelíbil. Snad jen ty lidi, co se přišli ten večer podívat na basket, nás asi od tý doby dvakrát v lásce mít nebudou…

silenced moonshineCelá akce byla navíc benefiční pro tachovskej psí útulek. Vstup byl symbolických 5 Kč (přeci jenom se jednalo o narozeninovou party) a dalších pět kaček byl příspěvek na útulek. Jako první zahráli pořádající Silenced Moonshine. Tohle byl jejich teprv druhej koncert, a i když byli kluci značně nervózní, odehráli, v rámci možností, poměrně vydařenej set čítající 4 vály. Abych se přiznal, nečekal jsem zázraky a možná i díky tomu mě kluci lecčims překvalili. Každej muzikant jednou začíná, a písničky začínajících kapel v tomhle žánru mívají podobnou atmosféru. Úplně jsem viděl nás, když jsme hráli první koncerty… Mile mě ale překvapily některý vyhrávky a včelínový pasáže. Docela pěkně hrál klučina za bicíma. Sice mu to tu a tam ulítlo, ale nebyla to taková ta klasická lopaťárna tutadata tadatada… Kapele dodával slušnou dávku energie. Ta samozřejmě tryskala v notných dávkách ze všech náctiletých muzikantů téhle kapely. Jak jsem očekával, mladická dravost, to byla hlavní deviza Silenced Moonshine. I když na sebe kluci vzali nelehkou úlohu otvíračů, měli celkem slušnou podporu (samozřejmě většinou od kamarádů, ale ta je prostě nezbytná) a přední řady se na jejich metalcore začaly pěkně vlnit.

ethosByl jsem zvědav, co předvedou Ethos of Nemesis z Mariánských Lázní. Další kapela, na kterou jsem se těšil (a na kterou ne, že?Wink ) Kluci zahráli písničky z aktuálního CD a  dvě nový, na kterých se, jak jsem očekával, plně projevil Romanův styl hry.  Roman je matalovej kytarista a myslím, že hlavně díky němu se hudba Ethos přiklonila k metalu víc, než kdy jindy. Musím říct, že od tý doby, co jsem ho viděl hrát naposledy, se tenhle kluk hodně zlepšil. Nejinak Pája, nový to člen Ethos of  Nemesis. Ten na sebe vzal úlohu kytaristy, kterej je víc slyšet a hraje častěji motačky, hehe. V nových písních se mi líbily hlavně kytarový synchrony. Trochu škoda bylo Zdeňkovo otočení zády k publiku. Asi mu to ten den nějak nesedlo. Každopádně i tak to byla jízda. Objevili se první mosheři a občas začínalo jít o kejhák. Nakonec Ethos zahráli Halloved Be Thy Name od Iron Maiden, na kterej si přizvali za basu Barču. Zapomněl jsem napsat, že ten večer hráli Ethos bez basáka - Píťa si válel špeky někde na horách, či co. Musím říct, že cover to byl povedenej a Zdeněk slušně dal i zpívaný pasáže, ve kterých byl Dickinsonovi celkem blízko. Barča si vedla skvěle a set Ethos díky ní konečně dostal to, co mu do tý doby chybělo. Prostě, basa tvrdí muziku, to je pravda odvěká, a když jí má navíc v ruce někdo, kdo na ní umí, není co řešit. Tuhle písničku jsem do tý doby neznal, ale asi každej podle stylu hry musí poznat, že se jedná o Iron Maiden.

somethingSomething Like, kteří hráli po nich, hodnotit nebudu ani nemůžu. (Třeba to udělá někdo z vás v diskuzi pod článkem… ) Tuhle kapelu jsem zažil z druhý strany barikády a jediný, o čem tady můžu napsat, byli lidi pod „pódiem“ Díky vám, byli jste skvělí!!! Proběhly circle pity, moshing a dokonce kajak - moc pěkná veslice. Doufám, že se nikomu nic nestalo, ale nevím o ničem. Každopádně já, a nejen já, jsem si to moc užil.

vipýchankaNakonec zahráli kluci z Vipýchanky, tentokrát bez Janičky. Nechápal jsem, kde se najednou vzali všechny ty lidi. Hlavně holek bylo hodně - holt Dádovo nová kostkovaná košile dělá divy. Dokonce jsem zahlíd i stage diving. Samozřejmostí byl kajak. Pohyb tam byl fakt velkej. Jednou spadnul dokonce Stanař (zpěvák) Muslimovi do bicích. Stojany s mikrofonama se čas od času taky odporoučely k zemi, tak jsem je pak šel radši bránit vlastním tělem. Když ale Jižní kanci (naše verze slova vypíchanci) začli hrát Pokoř strach, bylo rázem po bránění a já nevěděl, kterej si dřív vybrat. Křičel jsem do nich spolu s ostatníma ze všech sil. Každej si chtěl zařvat to svoje: „POKOŘ STRACH, POKOŘ STRACH!!!“. Nejdůležitější ale bylo, že se všichni smáli a bavili - holky, kluci, děti, rodiče - fakt nekecám!

Celá akce skončila okolo jedenáctý hodiny. My sbalili nádobíčka a jeli jsme plný skvělých pocitů domů. Chtěl bych na tomhle místě poděkovat klukům za Silenced Moonshine a Démonovi Pešanovi za skvělou akci. Dále pak Jirkovi, kterej všechno zadarmo! nazvučil, Batmanovi a Míš, že se pustili do sbírky pro psí útulek a hlavně vám všem, kdo jste přišli, bavili se, pomohli vytvořit skvělou a pohodovou atmosféru a navíc udělali něco pro dobrou věc. Mimochodem, vybralo se 2153 Kč, DÍKY VÁM!

 

Fotky: Jindra "Sejkr" Sýkora a David Batman