VIPÝCHANÁ FČELA, SECURITATE, NESERM!TU, SEM-PÓ...

|
VIPÝCHANÁ FČELA, SECURITATE, NESERM!TU, SEM-PÓ...
Datum: 
Pátek 7. Leden 2011 - Úterý 28. Květen 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Utopie Live Music Club
Návštěvnost: 
60
Účinkující: 

Y?, Friday, Rights Of Idiots

V pátek 7. 1. 2011 se v plzeňském hudebním klubu Utopie konal koncert, na kterém se magazín NMNL tak trochu podílel a myslím, že by nebylo od věci celou akci zhodnotit. Koncert se konal, jak již bylo řečeno, v klubu Utopie, což je velmi malý hudební klub, nebo spíše hospoda s pódiem v samém centru Plzně, jejíž kapacita není nijak oslnivá, ale jako místo na koncert nakonec posloužila celkem dobře.

Jako první se představila skupina Friday, kteří pocházejí ze Sokolova a na české hudební scéně jsou již celkem známou tváří. Kluci nazvučili a ihned spustili svůj melodický pop punk / rock, který se svými velmi povedenými českými texty oslovil i těch několik málo diváků, kteří zatím do klubu dorazili. Bohužel, celý koncert se nesl ve znamení špatného zvuku a tak jsem si jejich vystoupení nemohl vychutnat naplno. I přes to Friday předvedli podle mého názoru nejlepší show večera.

Jako druzí byli na řadě Rights Of Idiots, plzeňské power rockové trio, které jste mohli vidět jako předkapelu na nedávném koncertu Mandrage a Rybiček 48 v Plzni a kteří tentokrát byli tím nejpunkovějším, co se ten večer dalo v Utopii vidět, ať už to bylo covery známé americké kapely Anti – Flag, nebo vlastními písněmi, ve kterých je také znát vliv amerických politických punkáčů. V tu dobu již byla Utopie celkem slušně zaplněná a pod pódiem se celkem slušně začalo rozjíždět pogo, které však netrvalo příliš dlouho, protože kapela měla málo času a musela po půl hodině hraní opustit pódium, aby ho uvolnila poslední kapele večera.

Tou byla skupina  Y?, pocházející také z Plzně, která hraje crossover rock podobný například Guano Apes, od kterých mimochodem v průběhu koncertu zazněla známá píseň Lord Of The Boards. Na Y? mně nejvíce zaujala zpěvačka, která svým hlasem okouzlila snad i obsluhu za barem a možná i náhodné kolemjdoucí na ulici. Kromě zpívání dokonce stihla poprosit jednoho z diváků o zavázání tkaničky a dokonce si udělala „výlet“ dolů z pódia, aby kus jedné písně odzpívala v bezprostřední blízkosti publika. Kapela má však kromě zpěvačky v kapele ještě jeden dívčí element a to bubenici, která svůj nástroj ovládala s lehkostí, kterou by jí mohl závidět leckterý rockový bubeník. Kapela kromě svých vlastních věcí a coveru od Guano Apes zahrála ještě song  Please Don't Leave Me od zpěvačky Pink. Kapela se bavila, publikum bylo spokojené a jediné, co mě trochu mrzelo bylo požadované skončení hudební produkce v jedenáct hodin, kdy se kapela dostala do správné provozní teploty.

V Plzni se Pod Lampou sice ten večer konala core akce (This Night Draws The End, Apostate), na kterou vyrazila většina lidí, já jsem však rád, že jsem místo toho navštívíl Utopii, kde se odehrál pohodový koncert tří mladých kapel a jen doufám, že takových akcí bude víc. Jen by to chtělo lepšího zvukaře, ale to už bych toho chtěl asi moc..