Niceland - křest nového alba

|
Niceland - křest nového alba
Datum: 
Středa 24. Listopad 2010 - Úterý 25. Červen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Lucerna Music Bar
Účinkující: 

Niceland, A Banquet, No Distance Paradise

24.11. se v pražské Lucerně konal křest nového CD kapely Niceland. Jako první se představili olomoučtí No Distance Paradise. Zpěvák sice zaujal především svým hlubokým, charizmatickým hlasem, ale publikum stále zůstávalo poněkud chladné. Přestože zahráli set na slušné úrovni, na můj vkus vystoupení chyběla energie. Během jejich vystoupení se sál Lucerny téměř zaplnil.

Poté nastoupili pražští A Banquet se svým futu-rollem. Nejen, že to kapele dokonale šlape, ale také má vymakanou image a kluci opravdu zní i vypadají, jakoby přišli z budoucnosti. Zahráli průřez svou tvorbou od jedné z nejstarších skladeb, pomalou Frezze to Caress, po nejnovější hity z EP KISS THE NIGHT!, které se samozřejmě dalo zakoupit a bylo zde také pokřtěno.  A Banquet doslova hýří energií a z jejich hudby je slyšet originální přístup hudebníků. Však si neodpustím poznámku o jisté podobnosti s Muse.

Pak už nastoupila hlavní hvězda večera – Niceland. Frontmana Michala zdobil knírek, jelikož se zúčastnil každoroční charitativní kampaně Movember.cz, jež si klade za cíl šířit osvětu o rakovině prostaty.  A úspěch to mělo – po sále pobíhalo několik fanynek buď s nakresleným, nebo nalepovacím knírem. Kapela zahrála poměrně dlouhý set obsahující kolem 20 písní. Představila v něm nové CD God Has Her Ways, ale nezapomněla ani na hitovky jako Lost in Encryption nebo Come On. Samotného křtu se ujala Leny Trčková v převleku anděla a Natalie Kocáb coby čertice. Jelikož křtil andílek, nemohlo být CD polito ničím jiným než lahodným plnotučným mlékem, ale aby si přišel na své i čertík bylo poté album polito klasicky i šampaňským. V druhé polovině setu se na písničku I Won’t Give In připojil speciální členové České Filharmonie a Michal Pavlík ze skupiny Čechomor, který s kapelou zahrál písně dokonce dvě.

Po vystoupení Niceland byla původně slíbená afterparty s Bastard DJs. Ti ovšem nedorazili, což mě mrzelo, protože kvůli tomu v sále zůstalo po koncertě poměrně málo lidí. Ovšem to byla jediná vada na kráse tohoto výborného večera.