Attack! Attack! + Destine

|
Attack! Attack! + Destine
Datum: 
Neděle 28. Listopad 2010 - Pátek 14. Červen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Futurum
Návštěvnost: 
80 až 100
Účinkující: 

Attack! Attack!, Destine

Letošní listopad byl co se týče nabídky kvalitních akcí velmi bohatý a proto jsem se již potřetí v tomto měsíci vydal do pražského klubu Futurum, kam díky Conspiracy tentokrát zavítali dvě kapely, o kterých se v poslední době hodně mluví - Destine a Attack! Attack!.

Po mé poslední návštěvě Futura na koncertě Four Year Strong jsem byl s návštěvnostní celkem příjemně překvapený, už dopředu jsem ale tušil, že tentokrát ve Futuru plno asi nebude. S takovou mizernou návštěvností, jaká včera dorazila, jsem ale opravdu nepočítal. Nevím, jestli to je dáno množstvím akcí, které Praha v poslední době hostí, nebo jen leností publika, každopádně mě to hodně mrzelo a stále ještě mrzí.

Jako první se představili holandští Destine, kteří nedávno vydali svůj debut „Lightspeed" a mluví se o nich jako o jedné z nejlepších pop punkových kapel na starém kontinentě. A po včerejším výkonu musím říci, že zaslouženě. Jejich energické vystoupení strhlo i těch několik málo diváků pod pódiem, kapela hrála hodně uvolněně a během vystoupení došlo i na vypůjčení telefonu klávesistou Laurensem od jedné z návštěvnic v první řadě a následné natáčení celé kapely, zmínění narozenin kytaristy, ale samozřejmě také na jejich známé hity jako „Down“, „Stars“ nebo „Spiders“. Své vystoupení Destine zakončili songem „In Your Arms“ a poté již nechali prostor headlinerům z Walesu, jimiž byli Attack! Attack!

Tuhle kapelu jsem poprvé viděl v dubnu, kdy dělali předskokany kolegům ze Zebrahead a mezitím rozhodně nezaháleli. Stihli vydat svoje druhé album nazvané „The Latest Fashion“ a vyrazit na svojí první headline tour po celé Evropě. Jejich pop punk, smíchaný s indie nebo s britskými kytarovkami, zní naživo mnohem lépe než v přehrávači. Setlist se skládal převážně z písní z The Latest Fashion, hodně povedená byla pomalejší „Blood On My Hands“, ale kapela nechala zavzpomínat i na své první  eponymní debutové album, ze kterého včera zazněly takové hity jako „You and Me“, „This Is A Test“ nebo „Honesty“. Po jednom přídavku se tito charismatičtí Walesané s Prahou rozloučili a poloprázdné Futurum se mohlo vyprázdnit úplně.

I bez patričné podpory diváků to však pro mě byl velmi povedený večer, ve kterém se Praze představily dvě parádní kapely. Příště bych ale přeci jen očekával větší návštěvnost, obzvlášť když se koncert odehrává v neděli…