AlternativePro Prize III

|
AlternativePro Prize III
Datum: 
Pátek 12. Listopad 2010 - Úterý 25. Červen 2024
Město: 
Jihlava
Místo: 
Ponorka Live Stage
Návštěvnost: 
150
Účinkující: 

REINCARNATE, BOONKER, FUN KIDS, GRIM PAIN, COCA CORE COMPANY, DARK DAYS

Podzim se pomalu chýlí ke konci a na jeho místo nastupuje zima. Jinak řečeno – jihlavská mládež opouští venkovní prostředí a usazuje se v hospodách za doprovodu hlasité hudby, nad půllitry lahodného piva. Jihlava ve své historii nikdy nepořádala koncert nějaké velice známé metalové kapele (možná tak MANOWAR), kdežto na koncert méně známých skupin, můžete vyrazit pomalu i ve všední den. Jeden takový se konal v pátek, 12. listopadu 2010, ve vyhlášeném klubu „Ponorka“. Tento pátek tam však nebyl ledajaký koncert, ale přímo soutěž začínajících kapel pod názvem „AlternativePro Prize III“, kde se mezi sebou utkaly kapely REINCARNATE, DARK DAYS, GRIMPAIN, FUN KIDS, COCA CORE COMPANY a BOONKER, z čehož si kapela s nejvíce hlasy odnesla příjemnou finanční částku. Tak jsme hned u vstupu vyfasovali hlasovací lístečky a rej mohl začít.

Kapely si musely pořadí losovat, a jako první měli hrát jihlavští REINCARNATE. Když vystupovali v Ponorce v březnu, doprovázela je ještě zpěvačka, která v současné době u nich už není. Tato skupina hraje metalcore/crossover a mě do tohoto metalového žánru ženské vokály prostě nesedí. Myslím si, že oproti tomu, když jsem je viděla vystupovat naposledy, udělali velký pokrok. To, co celému festivalu ubíralo na úrovni bylo, že dohrála první kapela a člověk se musel jít hned vyvětrat ven, protože vevnitř bylo tak nakouřeno a tak velké vedro, že to prostě dál nešlo. Takže následovalo to, že půlka klubu, včetně mě, se vyvalila ven a zůstala tam ještě pěknou dobu. Bohužel, tímto jsem prošvihla skoro všechny kapely, které tam hráli. Na chvíli jsem se šla podívat na COCA CORE COMPANY, a pak už jen na poslední kapelu, GRIMPAIN. U koncertu GRIM PAIN bych nikdy nevěděla, kdy písnička končí a kdy začíná, kdyby mezi tou divočinou nedělali pauzy, ale na pořádné zaházení hlavou v opilosti to byla muzika skvělá. Celá soutěž se úderem jedné hodiny ranní blížila ke konci, a teď už jen zbývalo vyhlásit výherce soutěže. Publikum hlasovalo pro GRIMPAIN, ale pro porotu byli první COCA CORE COMPANY – výherce jsme měli tedy dva.

Když jsem byla poprvé v Ponorce v březnu, poctila nás návštěva Městské policie, která byla následována příjezdem sanitky, protože jeden účastník koncertu to jak fyzicky, tak i psychicky nezvládal. Naštěstí se letos tohle divadélko nekonalo, a tak průběh dobře rozjetého festivalu nebyl ničím narušen. Na konec bych ráda poděkovala Štěpimu za fotky (www.prdelwody.rajce.net).