Nightwork - Buena Vista klub

Nightwork - Buena Vista klub
Datum: 
Pátek 19. Listopad 2010 - Úterý 25. Červen 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Buena Vista
Návštěvnost: 
cca 500
Účinkující: 

Nightwork

„Noční pracanti“ z Prahy zamířili i do města piva, Plzně. Stalo se to 19. 11. 2010.

Nightwork jsou známí nejen svou hudbou, ale i svým komediálním vystoupením během koncertů. Jejich koncerty nejsou jen o hudbě, ale divák si z toho může odnést i něco víc. Jejich hudba je sranda, disko, funky a hlavně show.

Neměla jsem v plánu účastnit se včerejšího koncertu, ale naskytla se příležitost a nelituji toho, že jsem se tam dostala, naopak. V půl deváté se před plzeňským klubem Buena Vista nashromáždil velký počet lidí, aby urvali nejlepší místo před podiem. Já nepatřím mezi histerické fanynky, a tak jsem si v klidu dala bundu do šatny, koupila pití a k jejich vzteku stejně urvala pěkné místo asi v páté řade. Překvapila mě věková kategorie návštěvníků, fanoušků. Věkový průměr bych typovala na 28+. Svým způsobem mě potěšilo, že se sem tam mihla i vitální padesátnice a ženy převyšující věk mojí mámy :-). Bohužel mě na druhou stranu mrzelo, že takto vyspělé dámy i páni se chovali, jako pubertální děti na vystoupení Lunetic v devadesátých letech.

Za půl hodiny byli všichni pěkně vynervovaní, začalo se ozývat pískání, pokřiky, tleskání a fanynky se nemohly dočkat jejich sexsymbolu - Vojty Dyka. „Nightwork, Nightwork, Nightwork !“, hřměla celá Buena a za okamžik se na podiu objevil DYKtátor! Dramatický nástup jako superhrdina. Hromy a blesky se všude rohléhaly. Ohromný potlesk opět s doprovodem jekotu a hesly: „Miluju tě, Vojto!", nesl se sálem. Show začala na plné pecky. Prvním songem na uvítanou se stal víše zmiňovaný „Diktátor“. Publikum se hned rozhýbalo, atmoféra parádní. Mezi nejznámější zahrané písně patřily: „Já jsem gay, „Včelka Mája, „Aerobic, „Kde tě mám hledat a samozřejmě kultovní „Tepláky. Kluci neměli své teplákové soupravy, ale potěšili fialovými pracovními uniformami. Kde se vzaly, tu se vzaly, při písničce Tepláky z publika přiletěly červené trenýrky s nápisem Nightwork na zadku pro každého člena skupiny. Typovala bych to na nějakou z těch milujících fanynek. Jestli to byla opravdu nějaká, má můj obdiv, že si s tím dala takovou práci :). Kluci si je hned oblékli, popřípadě dali na hlavu a ... „Tepláková souprava, gule dej si doprava."

Po poslední písničce následoval ještě přídavek na žádost diváků. Pak další a další. Myslím si, že celkem asi tři přídavky, možná čtyři. Opravdu se v tom kluci vyžívali a měli radost z tak super atmosféry. Vojta Dyk předvedl i svůj talent na operní zpěv v písničce „Měsíčku postůj.

Velmi chválím jak zvukaře, tak osvětlovače, protože dělal pěkné světelné efekty. Takové, že i můj foťák, na který neustále nadávám, vyfotil docela dobré fotky. Na ty se můžete podívat níže...