ABORYM – AETERNUS – ALCEST – AMORPHIS – AN...

ABORYM – AETERNUS – ALCEST – AMORPHIS – AN...
Datum: 
Pátek 27. Září 2013 - Pondělí 30. Leden 2023
Město: 
Blansko
Místo: 
Muzikograf
Účinkující: 

Dextreat

Páteční blanenský večer se pro mnohé nesl v hudebním duchu. Do místního klubu Muzikograf zavítala alternativní rocková kapela Dextreat z nedalekého Brna. I když ještě kolem osmé hodiny večerní klubík byl jen tak z půlky zaplněn, asi během následujících třiceti minut se zaplnil do posledního místečka hudby (i piva) chtivými návštěvníky. Kluci z kapely tak měli alespoň dostatek času na dokonalou přípravu, jejímž výsledkem byl hodně dobrej zvuk (s tím bývá na Muzikáči občas trošku problém).

Okolo deváté hodiny to Dextreat rozjeli a hned na úvod bylo jasné, že tahle kapela bude fakt bavit. V příjemné atmosféře si všichni přítomní vychutnávali nejenom své drinky, ale také melodie, které se dostávaly pod kůži s každým dalším songem víc a víc a nebylo snad nikoho, kdo by si s postupem času nepodupával nohama pod stolem. Pravdou je, že publikum bylo tentokrát poměrně statického rázu, ale na druhou stranu, kapela si ho mohla vždycky pozvat blíže k podiu, ne? Wink Ale i přesto, koncert to byl opravdu velice vyvedený. Zhruba po hodinovém vystoupení se Dextreat rozloučili, aby po krátké pauze byli požádáni zahrát nám ještě něco. Za klávesy usedl frontman Bob a brzy jej doprovodil i zbytek, a tak se koncert rozběhl nanovo. Odměnou za to byl bouřlivý potlesk a úsměv na tvářích všech zúčastněných.

Je nutné zmínit, že kluci mají dost dobře našlápnuto a rozhodně patří na scénu. A kdo má chuť si poslechnout šikovnej rock plnej inteligentních melodií, ať neváhá a zajde si Dextreat užít na živo.