Girlzzz Power

|
Girlzzz Power
Datum: 
Pátek 29. Říjen 2010 - Neděle 19. Květen 2024
Město: 
Teplice
Místo: 
Božák
Návštěvnost: 
cca 120
Účinkující: 

Finis Afemie,
Aso-Naga,
Tabula rasa,
Děti pohřebního kvítí

Girlzzz power – 30. 10. 2010 Teplice – Božák

V pátek 30. 10. se v jediném teplickém hudebním klubu uskutečnila velmi vydařená party, která nesla podtitul „Koncert převážně estrogenový :) s chlapskou podporou z Litvínova“. Ten večer totiž předvedly svůj um čtyři kapely, z nichž se tři skládají především z toho o něco něžnějšího pohlaví.

Koncerty na Božáku začínají pravidelně až kolem desáté hodiny, tentokrát však nastal lehčí komunikační šum – oficiální stránky Božáku hlásaly start v devět, kdežto pořadatelky v osm. Tak jako tak jsem na místo dorazil lehce po půl desáté a z první kapely jsem bohužel slyšel jen dvě skladby. Onou kapelou byly děčínské Finis Afemie – velmi mladá kapela, která se dala dohromady loni a první koncert si odbyla letos v květnu. Sličná děvčata hrají příjemně uřvaný HC/punk a kdyby trochu daly i pohybovce, výraz by byl na jedničku.

Jako druhá se předvedla domácí kapela Aso-Naga, která zkouší cca dva roky, ale koncertovat začala teprve nedávno. Instrumentální zastoupení je klasické (bicí, dvě kytary, baskytara, zpěv) a po několika personálních rošádách byla kapela infiltrována i mužským prvkem, nicméně ten ženský stále převažuje. Vojta Kváča z rozpadlých Day After Death za bicími tuto HC/trashovou partu nekompromisně tlačí kupředu, což je devíza, kterou ostatní dámské kapely toho večera bohužel nemají (popravdě řečeno, zatím jsem se nesetkal s bubenicí, která by měla ten správný švih na tvrdší muziku). Hudba Aso-Naga je příjemně houpavá, nikterak složitá, ale o to víc zábavná – pro mě se jednalo o nejlepší kapelu večera. Co se textů týče, kdo chtěl, mohl si je přečíst (kolovaly po klubu), z reprobeden by je asi nepoznal, protože zpěvačka Šárka řve opravdu nekompromisně – pěkně se pobratřila (starší bratr trápí hlasivky v kapele NOT!). Atmosféra byla výborná, pod podiem se děly věci… Nicméně stejně jako první kapele by holkám pomohlo víc nadhledu a pohybu na podiu – jediná Šárka narušovala jinak celkem statický obraz.

Třetí kapela večera byla opět z Děčína a tentokrát se jednalo o punkovou záležitost – skupina Tabula rasa, dříve známá pod názvem Parkování také vzadu. Z těchto tří kapel funguje nejdéle a s Finis Afemie je i personálně spřízněna (kytaristka Bjetuna hraje v první kapele na bicí). Stejně jako na domácí kapelu se celkem dost pařilo, tentokrát tedy v punkovém melodickém diktátu. Na kapele je znát, že hraje o něco déle než předešlé – působí uvolněněji. V pro mě ne až zase tolik zajímavém repertoáru se objevil parádní zpunkovatělý cover od Blondie – Heart Of Glass – kterým si mě holky získaly.

Jako poslední se představila litvínovská (pánská) parta Děti pohřebního kvítí, která valí pěkně nasraný death-metal. DPK jsem už velmi dlouho neviděl, a tak jsem byl zvědavý, jak na mě zapůsobí. Popravdě řečeno, nejsem si jistý, jestli byli do dramaturgie večera zařazeni moudře – po třech svižných kapelách nastalo deathové peklo, které spousta zúčastněných už nepobrala a radši se odporoučela k baru nebo domů. Výkon kapely byl přesto parádní, a kdyby se jednalo o koncert trochu jiného ražení, určitě by si ho užilo i víc posluchačů. Takhle na mě i přes nesporné kvality DPK působili jako vyklizovačka, což není zrovna příjemná role.

Celý večer proběhl bez sebemenších potíží (nebo jsem si jich alespoň nevšiml), panovala příjemná atmosféra, přišla i spousta návštěvníků (nutno dodat, že vstupné bylo dobrovolné…) a já se těším, až si budu moct poslechnout Aso-Naga znovu a koupit si jejich CD…