Fotoreport a report: Moravské Hrady 2013 - Veveří

Fotoreport a report: Moravské Hrady 2013  - Veveří
Datum: 
Pátek 9. Srpen 2013 - Sobota 10. Srpen 2013

Další festivalový víkend je za námi, (mimo i jiné festivaly) se konal fesťák na hradě Veveří u Brna s příznačným názvem Moravské Hrady 2013. Akce začala už v pátek v podvečer, kdy ještě dříve než první skupina - Mňága a Žďorp - dorazila na Veveří docela solidní bouřka. Ta ale rozhodně nemohla pokazit večer žádnému z festivalových nadšenců. Po pár minutách "deštíku" bylo po všem a na stage neohroženě vyrazila právě Mňága, po ní pak mladí (ale dost dobří) Koblížc! a páteční večer ukončila stálice českých festivalů - Mig 21.
Sobotní den, co se počasí týče, byl mnohem rozumnější. Svítilo sluníčko, festivalový areál se solidně plnil, dorazil i Batman,

prostě a jednoduše - nikdo nechyběl. Pro milovníky české hudby line up rozhodně neměl chybu. Na dvou podiích se vystřídali Dilated, Inekafe, Tomáš Klus, Aneta Langerová, Vypsaná Fixa, Mandrage, Monkey Business, Zrní, Wohnout, Pipes and Pints, Nightwork, Portless a jako poslední Kryštof. Rozhodně mi dáte za pravdu, že bylo opravdu na co koukat a co poslouchat. Za mě rozhodně palec nahoru Tomášovi Klusovi, který se neohroženě vydal pět do davu, Vypsané fixe, za parádně organizovaný circle pit, Monkey Business, za nej kostýmy a Pipes and Pints za luxusní stage diving.

Festival na hradě Veveří neměl chybu, kdo tam byl, tak ví, o čem mluvím. Mrkněte na GALERII, a pokud jste ještě letos nebyli na Českých či Moravských Hradech, tak neváhejte a jeďte zapařit!