Mighty Sounds

Mighty Sounds
Datum: 
Pátek 19. Červenec 2013 - Neděle 21. Červenec 2013
Město: 
Tábor
Místo: 
Letiště Čápův Dvůr

Devátý ročník hudebního festivalu Mighty Sounds je definitivně za námi a vy, kdo jste tam z jakéhokoliv důvodu nemohli dorazit, netruchlete. My jsme tam byli za vás.

Tábor – Letiště Čápův Dvůr, to je místo, kde se již tradiční festival odehrává nějaký ten pátek. Od vlakové zastávky, co by kamenem dohodil, obchoďáky v blízkosti pro ty, kteří potřebovali dokoupit na pobyt mimo areál nějaký ten drink či mňamku. Jednoduše, dobrá lokace. Letošní návštěvníci měli dokonce možnost výběru ze tří stanových městeček – klasický Camp Village a pro náročnější byl k dispozici Camp Village DeLuxe či Parking Camp.

I když nedočkavci se začali sjíždět do Tábora již během čtvrtka, festival oficiálně otevřel své útroby v pátek a pohltil znamenité množství návštěvníků. První rytmy, které se nesly letním vzduchem, byly ve znamení ska, ska-jazz v zastoupení českých Discoballs, Green Smatroll feat. Mr. T-Bone či Sto zvířat. Punk-rockoví The Menzingers ovládli Jan Žižka Stage a ukázali tak, ze i punk je nedílnou součástí tohoto multižánrového festivalu. Kanadští Comeback Kid přihodili další polínka do kotle a parádně rozvařili publikum nejen těsně pod podiem. Hudební skupinu The Subways je netřeba představovat. I když pořadatelé lehce riskovali s účastí této partičky, risk se jim rozhodně vyplatil a The Subways na Mighty padli jako zadek na hrnec. Výborná show plná energie a češtiny (zpěvák volal “děkuji” snad po každém odehraném songu). Líbivej rock vystřídalo britské ska v podání Bad Manners. Reggae zaznělo něco málo po půlnoci, kdy Macka B vyrazil na stage a v podobném ska/reggae stylu pokračovali i Fast Food Orchestra feat. Dr. Kary. Docela nářez na první den. Smile

Sobota, druhý festivalový den, začala pěkně zhurta hardcorovými Crushing Caspars. Chancers svými ska tóny rozvlnili diváky pod podiem a z druhé stage se zase ozýval punkrock českých Gangnails. Velice zajímavým vystoupením byl Total Chaos, kdy publikum se začalo pomalu, ale jistě, dostávat do varu a milovníci punku si to rozhodně nemohli nechat ujít (za mě tedy palec nahoru). Další senzací sobotního dne byli bezpochyby Banane Metalik, kteří by mohli s přehledem do filmu Noc oživlých mrtvol a ještě by patřili k těm hrůznějším zombikům. Nicméně, kontakt s publikem byl naprosto jedinečný, opravdu skvělá show. Ve výborném vystoupení pokračovali i baskičtí JSK, kteří španělsky pokřikovali do publika a vybízeli je k tanci. Jan Hus Stage se dočkal britských U.K. Subs, kteří předvedli, ze pořád vědí, jak se ten punk dělá a na stejném podiu vystoupili i Prague Conspiracy se svým líbivým rockem a rozparádili dav v chladné (již nedělní) noci do takové míry, až někdo srazil vrtulníček s kamerou.

Poslední den zahájil početný Swing Band Tábor a již v brzkých odpoledních hodinách rozvlnil festivalové návštěvníky. Z trošku jiného šálku pak byli Radio Dead Ones, ti zase odvařili Jan Roháč Stage a rozhodně stáli za návštěvu. Já jsem si však naprosto užila kluky z Nežfaleš, kteří už tak rozhicovaný Lucky Hazard Stage dovedli k bodu varu a svou premiéru na Mighty Sounds zvládli lépe než na výbornou. Pro fanoušky hip hopu vystoupili Prago Union se svými velice osobitými texty. Zážitkem sám o sobě byli Your Demise, kteří u nás vystoupili asi naposledy (kapela ohlásila podzimní rozlučkové turné), a hlavně moment, kdy se frontman bezhlavě vrhl do publika a celou kapelu nechal nechápavě stát na podiu. Vysoce nasazenou laťku opět posunuli o něco dále Skindred se svou megashow. Další z mnoha třešniček na dortu byli Anti-Flag, opět nezklamali a ukázali se v tom nejlepším světle. Mighty Sounds byl jejich poslední zastávkou evropského turné a prostě si to rozhodli naplno užít. Vybízeli fanoušky k divokým circle pitům, nechali si nad hlavami publika donést až k přední řadě zvukaře a Justin se po skončení koncertu ochotně vítal a fotografoval s diváky v prvních řadách. A jdeme do finále. Suicidal Tendencies na jednom z hlavních podií vyburcovali celý festival úplně na maximum a Ky-Mani Marley jen potvrdil, kdo byl jeho otec.

Mighty Sounds vůbec nezklamal, ba právě naopak – naprosto nadchl. Úžasná atmosféra, parádní místo, pohodový lidi, úžasný line-up a doprovodné aktivity. Co víc si může člověk přát? Snad jen, aby to za rok bylo zase takové.

A vy se ještě můžete těšit na fotoreport, který bude již brzy!!