Mars Party Tour 2010

|
Datum: 
Sobota 30. Říjen 2010 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Divadlo Pod Lampou
Návštěvnost: 
cca 100
Účinkující: 

Last Time, Agresivní moč, Koblížci

Po třech měsících se čím dál tím populárnější Koblížci opět objevili na koncertě v Plzni. S sebou přivezli ještě další zajímavou mladou kapelu Last Time a podpořit je přijeli ještě v Plzni známí třemošenští Agresivní Moč ve zbrusu nové sestavě. Takovou akci jsem si nemohl nechat ujít.

Původně na akci měli zahrát i punkoví Jak Jako?, kteří ovšem nezahráli pravděpodobně kvůli problémům v kapele, tak byli nahrazení Agresivní Močí a Dirty Way, pro které byla tato akce zřejmě prostě málo, tak to pár hodin před vystoupením odřekli. Taková kapela je snem každého pořadatele koncertu ;-). Na akci bohužel nedorazilo tolik lidí, jako by si pořadatel i kapely představovali, ale i cca v necelých 100 lidech se povedlo udělat výbornou atmosféru.

Večer načali Last Time (http://bandzone.cz/lasttime), mladá čtveřice z Moravské Třebové. Tato kapela nedávno vydala první EP "Mám sebe rád" a momentálně jede s Koblížky společnou tour. V lampě předvedli energický set složený převážně z vlastní tvorby, zazněli ovšem i covery, např. celkem nečekaně "Hey Jude" od Beatles, za což určitě mají body nahoru. Z jejich autorské tvorby je cítit především ovlivnění současnými americkými pop-punkovými kapelami, ale byla tam i špetka klasické punkové divokosti á la Sex Pistols. Jejich vystoupení mělo vysokou úroveň a jejich song jsou celkem chytlavé. To vše s vystajlovanou post-punkovou image. Zajímavá kapela. Publikum na ně reagovalo velmi kladně.

Pak nastoupila Agresivní Moč (http://bandzone.cz/agresivnimoc). Ty jsem naposledy viděl cca před třičtvrtě rokem ještě ve staré, úplně jiné sestavě. Musím se přiznat, že tehdy jsem byl z jejich vystoupení dosti zklamaný, bylo znát, že v kapele něco není v pořádku. Nyní se představili v nové sestavě, kde za bicí zasedl Střík (Jak Jako?). Ten údajně hraje na bicí teprve rok, což rozhodně poznat nebylo. Ve srovnání s výstupem původního bubeníka na zmíněném posledním koncertě, který jsem viděl to byl naopak slušný posun k lepšímu. Kytaru po Bossovi převzal Víťa (ex-Dátura), který kapele dodává správný říz a "garážovou špinavost", v tom nejlepším smyslu slova. Nová sestava tedy šlape podle mě o něco lépe než původní, bohužel však chybí zpěvák jakého měli právě v Bossovi. Publikum na "AMka" reagovalo podstatě chladněji, myslím, že jim trochu ublížil i nepříliš dobrý zvuk.

Pak už se začal prostor pod pódiem slušně plnit, takže bylo jasné, že se chystají Koblížci (http://bandzone.cz/koblizci). Nerad bych opakoval slova vyřčená v recenzi jejich alba Mars Útočí, ale kéž by kapel jako Koblížci bylo u nás více. Hned od prvních tónů, které se ozvali z reproduktorů muselo být každému jasné, že poslouchá kapelu, která je minimálně o třídu výš než drtivá většina českých kapel. Dokonalá sehranost, překvapivá muzikantská vyspělost velmi mladých hudebníků v kombinaci s velmi chytlavými melodiemi prostě musí dostat každého. Na živo hrají skutečně na takové úrovni, na jakou se kapely obvykle nedostanou ani po 20 letech společného hraní. Vše dokreslují ještě energickou show. Jejich rostoucí popularita je víc než zasloužená. Body navíc pro ně jsou v tom, že se tam, kde jsou dostali sami svojí pílí prakticky bez pomoci jakékoliv komerční tlačenky. Během jejich víc než hodinu trvajícího setu zazněli za "pěvecké" podpory prakticky většiny sálu snad všechny jejich populární songy, přičemž největší ohlas měly samozřejmě písně "Ty a Já", která se nedávno dočkala videoklipu, "Sk8 Party" a "Mimozemská". Vzduchem dokonce létali podprsenky a jako jediným se jim také ten večer povedlo rozhýbat slušný i když nepříliš početný kotel.

Akce skončila kolem půl dvanácté.