Čankišou, Michal Prokop & Framus Five, A. Cohen,...

|
Čankišou, Michal Prokop & Framus Five, A. Cohen,...
Datum: 
Neděle 16. Září 2012 - Pátek 14. Červen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Synot Tip Arena
Návštěvnost: 
30000
Účinkující: 

Coldplay, Marina & the Diamonds, Charli XCX

Praha má za sebou jeden z nejočekávanějších koncertů roku a zřejmě si bude muset nějakou dobu počkat na akci, která se mu vyrovná. Coldplay si s sebou totiž přivezli jak podařené hudební vystoupení, tak skvělou show.

Samotný vzhled stage napovídal, že se bude rozhodně na co dívat. Výzdoba sladěná se stylem posledního a v rámci tour propagovaného alba Mylo Xyloto svítila neonovými barvami, až na druhý konec stadionu. To pravé překvapení však přišlo potom, co o půl deváté během úvodní melodie Mylo Xyloto čtveřice přiběhla před plný stadion. Když totiž odstartovala koncert s Hurts Like Heaven, začaly v plné kráse svítit nejen obrazovky, ale i náramky na rukou každého diváka. Záplava barev vygradovala s následujícím In My Place. Diváci pod podiem byli doslova zasypáni konfetami ve tvaru motýlků, kapek nebo srdíček. Bravo, odstartovali jste to ve velkém stylu. Nejeden se ale mohl začít bát, jestli tím neskončila veškerá sranda večera. Frontman Chris Martin však rychle řekl, že hodlají odehrát nejlepší koncert jejich kariéry a že asi nekecal, protože předvádět takovou show pravidelně je nepředstavitelné.

Hoši hráli na profesionální úrovni, Chris Martin zvládal zpěv precizně i za soustavného pobíhání a střídání nástrojů. Jenže koncert nebyl jen o nich. Diváci s Martinem odzpívali kompletně celý koncert, od emočního výbuchu u Yellow po novinky jako Paradise. V takovou chvíli se člověk ani nedokázal radovat více, snad jen kdyby se Martin převlékl za slona. V půlce show Coldplay ubrali na tempu s novinkami jako Up in Flames nebo Don't Let It Break Your Heart, perfektně umístěnými před Viva la Vida - heslem onoho večera. Další záplava konfet, Will Champion bijící na zvon, Martin vyskakující ke hvězdám... Celá ta scéna byla pro přihlížející ztělesněním čisté radosti. Starší se cítili mladšími, emočně chladní zadržovali slzičku.

Radost Coldplay udělali i vzdálenějšímu publiku, když se mezi lidmi vzadu objevili na dvě písně - Us Against the World a akustickou verzi Speed of Sound. Ta se povedla až na podruhé. „Wait! Wait! I f**d it up,“ řekl Chris Matrin s vysvětlením, že se až příliš baví. S Clocks už se však vrátili zpět na hlavní stage, aby koncert uzavřeli songy Fix You a Every Teardrop Is a Waterfall. Coldplay se rozloučili jak jinak, než megalomansky s ohňostrojem a poklonami divadelních herců. Ale i když už z podia zmizeli, koncert pokračoval dál. Melodie Viva la Vida se objektem ozývala ještě dlouho potom a ačkoliv nápisy na obrazovkách vyzývaly k recyklaci blikajících náramků, málokdo si ho dojatě neodnesl domů jako kousek ráje, který na dvě hodiny navštívil.

Hodnocení: 100%