Čankišou, Michal Prokop & Framus Five, A. Cohen,...

|
Čankišou, Michal Prokop & Framus Five, A. Cohen,...
Datum: 
Pondělí 27. Srpen 2012 - Pátek 14. Červen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Synot Tip Arena
Návštěvnost: 
přes 20000
Účinkující: 

Red Hot Chili Pepers, A.A.A.K., Charlie Straight

Hity Red Hot Chili Peppers byly z přehrávačů fanoušků u stadionu slyšet už od oběda. Kalifornská skupina se po šesti letech vrátila do Česka a poprvé zahrála na čerstvém vzduchu. A že jim to na stadionu náramně slušelo.

Hodinu na to, co se začalo do areálu pouštět, otevřela program třinecká skupina Charlie Straight. Během třiceti minut zahrála materiál ze svých dvou alb a za energické a sehrané vystoupení sklidila slušný potlesk, ačkoli byla pro většinu publika nečím zcela novým. Nadšení davu bohužel pokleslo s druhým, tentokrát britským, předskokanem A.A.A.K. Chaotické prolínání samplů tak po skoro hodinovém vystoupení působilo dost monotónně a nezajímavě.

S blížící se osmou hodinou se stadion opět probudil k životu a za hlasitého potlesku na podium konečně přiběhly Papričky. Jako otevírací song zvolily Monarchy of Roses z posledního alba I'm With You. Z poslední desky dále zazněly Ethiopia, Factory of Faith, Look Around a The Adventures of Rain Dance Maggie. Setlist byl však vyrovnaně sestaven z posledních šesti desek (kromě prokleté One Hot Minute), a tak nechyběly hity jako Dani California, Can't Stop či Otherside. Právě poslední ze jmenovaných, v setlistu na třetím místě, naplno rozezpívala fanoušky, když Josh Klinghoffer rozehrál kytarovou melodii. To, že kytarista celý koncert kvůli noze v sádře proseděl, mu na výkonu neubíralo, hrál s plným nasazením, až se zdálo, že se svým tancem na půl těla zvedne na nohy. Co by snad vytklo více uší, byl jeho doprovodný zpěv, který svou vysokou intonací často rušil projev hlavního zpěváka Anthonyho Kiedise. Ten zato i během pobíhání po podiu zpíval precizně a publiku nedělalo problém mu odpustit nějaké tu odchylky v textech.

Kromě intimních částí koncertu, kdy stadion sborem zpíval Californication a Under the Bridge, Redhoti předvedli strhující show. Bubeník Chad Smith bez odpočinku udával neúnavné tempo, které k údivu sledujících bez problému zdolával baskytarista Flea. Kromě toho, že právě jeho nástroj dostával publikum přirozeně do tance, si vzal na starost i komunikaci. Vřelá díky se z něj jen sypala, ale lidi jej měli nejraději pohlceného hraním, ať už samostatně nebo společně s Joshem v riffech mezi písněmi.

Show skupina podpořila rozměrnými obrazovkami v pozadí, které skvěle dokreslovaly atmosféru jednotlivých písní a zlepšovaly zážitky diváků na tribunách. Perličkou pak byla přehlídka fotografií fanoušků v přední linii, které před koncertem obstaral redhoťácký fotograf. Tuto koláž pak diváci zhlédli na obrazovkách při poslední písni Give It Away. Po té se Flea jménem celé skupiny rozloučil a zmizel za svými kolegy do zákulisí. Díky skvěle sestavenému i odehranému koncertu si mnozí odnesli pozitivní dojmy. Redhoti ještě zkrátka a dobře nekončí.