AFTERPARTY VOL.2

|
AFTERPARTY VOL.2
Datum: 
Sobota 4. Srpen 2012 - Pátek 14. Červen 2024
Město: 
Hradec u Stoda
Místo: 
Koupaliště Lom
Účinkující: 

Buttara,
The Verbal,
Minute of Fame,
Sticx,
Eternal Fire,
Aneurysm,
Drag me pissed,
No Good Ok,
Ubožák

Nevím, jestli jsem zrovna ten nejpovolanější, co by měl psát report této akce, protože jsem byl jeden z organizátorů, nicméně mě jeden člověk nabádal k tomu, abych to stejně udělal a tak proč ne. (Who cares? Že ano)

 

Celý den bylo opravdu krásně, počasí nám přálo. Hrála výborná muzika, několik lidí si i skočilo do lomu se vykoupat, atmosféra byla úžasná. Škoda, že to samé nemůžu říct o návštěvnosti, opravdu každý člověk co na téhle akci nebyl by si měl dát pořádnou facku, protože to byl jeden z nejlepších menších fesťíků mladých, nezávislých kapel za tento rok. Já jsem sice měl plné ruce práce s organizací, ale na lidech bylo opravdu vidět že si to užívají.

S mneším skluzem celý festival odpálila kapela Buttara. Celkem příjemný strat  založený hlavně na cover verzích od Queen, Pink Floyd a podobných. Co bylo ale asi nejzajímavější, byl menší dětský sbor, který sice vypadal dost strnule a vyplašeně, ale především u coveru Another Brick in the Wall to tam parádně sedlo.

Z The Verbal jsem byl hodně překvapený. Byl to pohodový, melodický rock, inspirovaný The Cure. Skvěle se to muzikálně hodilo do atmosféry slunečného dne. Poslední song mi vyrazil dech, spíš byl takový jemně psychadelický, ale obsahoval neskutečnou dynamiku, což mi imponovalo.

Záskok za Something Like se ukázal jako více než výborný. Kapela Minute of Fame v nové sestavě než jsem jí doposud znal, přišla s nápadem, že místo hraní na pódiu budou hrát pod ním. Zpočátku se mi to moc nelíbilo, ale pak jsem souhlasil a ukázalo se to jako dost dobrý nápad. Bylo to nekonvenční a to se mi líbilo, užíval jsem si to. Od posledního koncertu, co jsem je viděl na živo uběhla pořádně dlouhá doba, nicméně tohle byla totální rozsekávka. Naprosto dokonalá preformance, někdy teda až trošku přehnaně nahraná. Muzika propracovaná do nejdrobnějších detalů.

Punk is not dead, tak tohle přesně sedělo na Sticx. Bylo na nich skutečně vidět, že je to baví a že tím heslem žijí. I když byla polovina kapely v celku mimo, protože využila našich 10 piv zdarma na kapelu a ještě při hraní basák Kuba posílal mého kolegu pro další, tak show i muzika super. Za sebe osobně musim hodně dobře ohodnotit bubeníka, protože ten chlapec fakt umí. Slyšel jsem od hodně lidí kritiku na to, že Trubka se do jejich muziky nehodí, z mého pohledu právě naopak.

Kapela Eternal Fire na náš festival přijela až ze Sokolova a i když lidí bylo stále málo, tak to byl parádní výkon. EF fungují už někdy od počátku devadesátých let, ale muzika zní stále dost moderně. Takový melodický Pop-punk. Bytostně nesnášim Blink 182, nicméně jejich cover verze All The Small Things byla dost povedená.

Nevím jak mám ohodnotit kapelu Aneurysm, když v ní vlastně sám učinkuju, myslim že mě chápete, že to je trochu divné. Není žádným tajemstvím, že to bylo dost špatný ještě předtim festíkem. Bylo tu pár větších neshod uvnitř kapely a náš výkon nebyl takový jaký by měl být, ani jsem to nijak popravdě neočekával. Určitě bych rád poděkoval Kubovi "Rozvodovi" Nesvadbovi že nám zaskočil na basu. Bylo to trošku drama.

Poslední tři kapely to bylo to nejlepší z celé AFTERPARTY. Začnu Drag Me Pissed, už jenom zvuková zkouška byla naprosto skvělá. A samotná hudební performance byla neskutečná. Opět žehnám bubeníkovi, který mi dokonale srazil sebevědomí. Klasický syrový, neopracovný hardcore, což bylo skvělé. Zpěvákův screamo-řev do té muziky prostě dokonale padnul. Ještě teď vzpomínam na text "Zapalte hranici...". Pánové, vaše muzika mi totálně nakopává prdel, klobouk dolů.

Elektronické Pankáče No Good Ok jsem nikdy moc nemusel a na Bandzone mi to nijak nezaujmulo. Na živo mi ale spadla čelist, vynikající výkon, skělá preformance. Koho musím opravdu hodně ocenit je zpěvák Jiří. I přes celkem chabou návštevost si koncert uměl maximálně užít a i to málo lidí co bylo pod podiem dokázal roztancovat. Hodně muzikantů zefektovaný zpěv odsuzuje, bohudík já nejsem jeden znich, a proto se mi to tak líbilo.

Celou akci uzavíral svojí psychedelickou show Ubožák. Já už jsem byl hodně unavený a první polovinu jejich hraní jsem ležel v autě, ale stejně jsem dost dobře slyšel, a když asi po pantácti minutách hraní někdo z nich prohlásil "Tak to byl první song" dostal jsem celkem neuvěřitelný záchvat smíchu a šel jsem se na ten zvěřinec podívat. Ubožák si určitě zaslouží místo v mojí rubrice Květy Zla a rozhodně je tam brzy uvidíte. Jejich performance byla taky skvělá, spíš šlo o nesystematické kývání se z jedné strany na druhou, ale mělo to svoje charisma. Škoda jen, že tam nebyla i jejich dnes už legendární projekce.

Bohužel moc fotek není, můžete se tady podívat na pár fotek z hraní The Verbal. Pokud to bude možné určitě bych si přál takovou akci i příští rok, protože to byla opravdu nejlepší akce tohoto léta a kdo tam nebyl, o sakra hodně přišel. Kdy nastane situace, že můžete přijít na koncert mladých kapel, které hrají hned vedle koupaliště a navíc je opravdu krásné počasí a to přímo vybízí ktomu jít si zaplavat? Moc často ne, tohle byla ta příležitost.

Chci poděkovat všem kapelám, Monkeymu (hlavní organizátor), bez kterého by to vůbec nebylo, panu zvukaři za opravdu více než výborný zvuk, všem lidem co pomáhaly a pochopitelně i lidem, kteří přišli na tuhle akci podpořit mladé kapely.