NEBEPEKLO Tour 2010

|
Datum: 
Čtvrtek 28. Říjen 2010 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
KD Šeříková
Návštěvnost: 
500
Účinkující: 

Mandrage, Rybičky 48, Rights Of Idiots

Ve čtvrtek 28.10.2010, na státní svátek, kdy si připomínáme založení Československa, zavítalo do Plzně turné dvou velice populárních kapel a to Rybiček 48 a Mandrage. Právě pro Mandrage to byl trošku vyjímečný koncert, kapela chystala speciální koncertní set, který se prý jindy neuvidí a tak jsem byl hodně zvědavý, jak nakonec celá akce dopadne.

Ale začněme pěkně od začátku. Celé akci předcházela celkem masivní propagace, v předprodeji se prodalo přes 500 lístků, čekal jsem tedy vysokou návštěvnost, což se mi potvrdilo poté, co jsem dorazil do KD Šeříková. Před budovou už nervózně postávaly především nezletilé fanynky, které také tvořili naprostou většinu návštěvníku akce. Kolem půl osmé večer již byl sál slušně zaplněný a v zákulisí už se připravovala první kapela večera.

Tento čestný post předkapely získala mladá plzeňská kapela Rights Of Idiots, pro kterou to byl první koncert před početnějším publikem, ale na jejich vystoupení to vůbec nebylo poznat. Kytaristovi sice praskla v průběhu setu struna, ale to se prostě stává. Jejich energický punk rock, který byl rozhodně tím nejtvrdším, co bylo možno v průběhu večera slyšet, byl bohužel asi příliš punkový na většinu návštěvníků, tedy spíše návštěvnic. A to je škoda, kluci předvedli pěknou show, ve které zazněly tři covery amerických Anti-Flag, několik vlastních skladeb a také jakýsi speciální bonus, kterým nebylo nic jiného než originální verze nejoblíbenější písně našeho prvního prezidenta T.G. Masaryka Ach Synku. Jejich set trval půl hodiny, poté se začalo pódium pomalu připravovat pro další kapelu večera, kterou byli Rybičky 48.

Jejich show mě jen utvrdila v tom, že tahle kapela je u nás ohromně populární, i když vlastně nehraje nic nového. Jejich pop punk nikoho neurazí, ale ani nenadchne. Když jsem viděl bubeníka, první co jsem si pomyslel bylo, že mi desně připomíná Travise Barkera, snad nejslavnějšího punkového bubeníka, známého především z kapely blink-182. Ale přiznejme si, kdo je v dnešní době originální... Jejich show ale funguje, diváci se bavili, abych pravdu řekl tak já také, takže kapela svůj účel určitě splnila. Zazněly takové hity jako Emily, Nebe Peklo za asistence kluků z Madrage, Filmová Star, Sexuální Akrobat nebo třeba Zamilovaný/Nešťastná, bohužel tentokrát bez Báry Zemanové, kterou nahradil playback a kytarista s parukou, což byla velká škoda.

Poslední kapelou večera byli již zmínění plzeňáci Mandrage, kterým se poslední dobu věnuje nevídaná pozornost. Po shlédnutí jejich show však musím dodat, že pozornost je to zasloužená. Jejich set začal skvělou vypalovačkou Punk Rock song a mě už bylo jasné kdo je hvězdou tohoto večera. Mandrage mají ve svém domovském městě opravdu silnou fanouškovskou základnu, většina sálu znala songy nazpamět a zpívala s kapelou, atmosféra byla opravdu výborná. Předem avizovaný host přišel spolu s hitovkou Hledá se Žena. Kdo však čekal takové "klišé" jako hostujícího zpěváka či zpěvačku, tak ten se opravdu mýlil. Na pódium totiž přišla profesionální striptérka, která během songu předvedla kompletní striptýz, což bylo opravdu příjemné překvapení, tedy alespoň pro pánskou část publika :). V druhé části jejich koncertu dále zazněly další známé hity, například Loď, Kapky Proti Slzám, Už Mě Víckrát NeuvidíšNežijem Na Poušti ve které vystoupil jako host Tuzex a dokonce došlo i na covery Pretty Woman a klasické The Cure. Jejich část večera byla rozhodně tou nejpovedenější. Kapela předvedla hodně energický koncert a ukázala, proč jsou v poslední době tak populární.

Nepepeklo tour kapel Mandrage a Rybiček 48 se tedy velmi vydařilo. Obě kapely odehrály povedené koncerty, publiku se představila mladá kapela Rights Of Idiots a Plzeň zase jednou všem ukázala, proč vyhrála kandidaturu na Evropské hlavní město kultury v roce 2015. Takových akcí by do budoucna mělo být určitě víc!