Rescue European Tour 2012

|
Rescue European Tour 2012
Datum: 
Pátek 6. Duben 2012 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Palác Akropolis
Návštěvnost: 
300
Účinkující: 

Silverstein (CAN), We Are The Ocean (UK)

Téměř přesně rok po loňském povedeném vystoupení se v Praze tento pátek znovu zastavila v rámci svého aktuálního evropského turné oblíbená kanadská post-hardcore smečka Silverstein. Předkapela byla pro mnohé návštěvníky určitě ještě zajímavější – Silverstein si s sebou totiž vzali britskou senzaci We Are The Ocean, jejichž sláva roste doslova raketovou rychlostí. Vše se odehrálo v útulných prostorách Paláce Akropolis na Žižkově, díky agentuře Conspiracy.

Celá akce začala již v půl osmé, kdy se do stále poloprázdného sálu dostavili právě We Are The Ocean. Kapela, která ve své domovině bez problémů vyprodává několikatisícové sály a která se prezentuje v poslední době hodně populární směskou moderního rocku s post-hardcorem. Již od prvních tónů zahajovacího songu „Trouble Is Temporary, Time Is Tonic“ bylo vidět, že tahle kapela si své postavení naprosto zaslouží. Výkon kapely vždy záleží na frontmanovi, čehož si je jistě vědom i Dan Brown, který svou úlohu zvládl na jedničku – stíhal téměř bezchybně zpívat své řvané party, které se dokonale doplňovaly s čistými vokály Liama Cromblyho a také burcovat poněkud chladné publikum, což završil ke konci vystoupení, kdy seskočil i s mikrofonem mezi lidi, aby zde v „kotli“ odzpíval celý jeden song. Setlist kapely se skládal z pečlivě vybraných hitovek ze všech jejich alb, přičemž patrně největší úspěch sklidil song „Nothing Good Has Happened Yet“, nebo emotivní pecka „Confessions“. Po devítí písních se tihle mladíci z anglického Loughtonu rozloučili a nechali nažhavené publikum čekat na hlavní hvězdy – kanadskou pětici Silverstein.

Ti na sebe nenechali dlouho čekat - již kolem půl deváté písní „Your Sword Versus My Dagger“ načali téměř hodinovou energickou show. Oproti vystoupení We Are The Ocean to pod pódiem již začalo trochu vřít, ovšem onen „moshpit“, který část diváků vytvořila, chvílemi spíše připomínal roztomilou dětskou rvačku kdesi na hrišti a alespoň na mě působil velmi úsměvně (až komicky). Moji pozornost jsem tak raději věnoval kvintetu na pódiu. Zvuk sice nebyl tak ideální jako u předkapely, ovšem i přesto se frontman Shane Told snažil, co to dalo. Kapela představila jakýsi průřez celou svojí kariérou, došlo tak na songy „Sacrifice“ a „The Artist“ z posledního plnohodnotného alba „Rescue“, ale také na osvědčené pecky jako „Vices“ nebo „Smile In Your Sleep“. Místo dostalo i pár rychlých vypalovaček z aktuální pozoruhodné placky „Short Songs“ – například klipová „Brookfield“, která podle slov frontmana pojednává o jeho rodném městě, nebo cover songu „Destination Blood“ od kapely Orchid. Celý setlist byl sestaven velmi pestře, rychlejší songy střídaly ty pomalejšího rázu a celkově to působilo velmi vyváženě.

Po patnácti písních se kapela odebrala do zákulisí a posléze se na stage vrátil pouze frontman Shane s akustickou kytarou, což znamelo jediné – na řadu přišly přídavky, které načal song „Replace You“, během něhož se k akustické kytaře naprosto přirozeně přidala celá kapela. Spousta zarytých fandů určitě čekala na hymnu „My Heroine“, kterou si kapela nechala téměř až na samotný závěr. Tu s kapelou věrně odzpívala většina slušně zaplněného sálu. Následovala poslední píseň, tradiční věta „See you next time“ a tihle sympaťáci rychle zmizeli ve tmě zákulisí.

Silverstein ani tentokrát nezklamali. Fanoušek dostal přesně to, co očekával – téměř hodinu trvající kvalitní energickou nálož, složenou z toho nejlepšího, co kdy kapela stvořila. We Are The Ocean všem ukázali, proč se o nich v poslední době mluví pouze v superlativech. Bohužel, díky tomu, že se lineup koncertu skládal pouze ze dvou kapel, celá akce uběhla až neuvěřitelně rychle. Nemohu se tedy zbavit pocitu, že k dokonalosti scházela ještě jedna kapela, která by tuto „díru“ zaplnila.