Vanna, Hundredth, The Greenery

|
Vanna, Hundredth, The Greenery
Datum: 
Čtvrtek 16. Únor 2012
Město: 
Praha
Místo: 
Klub 007 Strahov
Návštěvnost: 
160
Účinkující: 

Vanna, Hundredth, The Greenery

Bostonská Vanna se v Praze už pomalu musí cítit jako doma. Jen několik měsíců po svém krátkém, ale velmi vydařeném vystoupení v rámci putovního kolosu Never Say Die se vrátili, aby se na strahovském kopci spolu s pomocí kapel Hundredth a The Greenery pokusili rozehřát na kost promrzlé publikum.

Tahle akce ovšem nepatřila jen Vanně. Jako první se pár minut po půl osmé na pódiu objevili The Greenery, aby celý večer zahájili. Nutno dodat, že start to byl pěkně ostrý. Čekal jsem hodně, ale už po úvodním songu „Spit And Argue“ jsem věděl, že jejich vystoupení předčí veškerá moje očekávání. Neúnavný frontman Matt celý set pobíhal pod pódiem, jako by mu byla celá Sedmička malá a svojí energií okamžitě strhnul několik prvních odvážlivců, kteří začali rozjíždět moshpit. Show to byla opravdu parádní, na řadu se dostaly písně z aktuálního alba „Spit And Argue“,  ale došlo i na pár starších kousků, včetně jednoho coveru. Celá kapela jela na plný plyn, nikoho nešetřili. Škoda jen, že  jejich vystoupení nebylo krapet delší, což bylo bohužel zaviněno neustálými problémy s bicí soupravou.

Několik minut poté se již prostor před pódiem začal slušně plnit a vše naznačovalo tomu, že spousta lidí přišla do Sedmičky právě kvůli Hundredth. Nával energie ze setu The Greenery byl sice pryč, ale i přesto hodnotím Hundreth pozitivně. Jejich melodický hardcore ve stylu Counterparts působil v jejich podání velmi upřímně a uvěřitelně, a to je to, co se počítá. Žádná póza a moderní trend. Potěšila i krátká „propagace“ neziskové organizace Hope Into Humanity, která se zabývá problémem znečištěných vodních zdrojů. Největší radost mi kapela udělala zahráním hitovky „Desolate“, ovšem všemi dožadovaného coveru písně „Hurt“ od Nine Inch Nails jsme se v závěru bohužel nedočkali.

Kolem deváté hodiny se na stage pomalu začali trousit pánové z Vanny. Otázkou večera bylo, jak se na nich podepsaly nedávné změny v sestavě, tedy hlavně odchod kytaristy Evana, jehož vokál byl jakýmsi poznávacím znamením jejich tvorby. Nyní mohu s klidem říci, že nový kytarista Joel uspěl na jedničku – vůbec nepůsobil, že se ke kapele připojil teprve před začátkem tour. Útulné prostředí malého klubu kapele neuvěřitelně sedělo a před stage už bylo pořádné horko. Vanna zahrála průřez celou svojí dosavadní kariérou, nejvíce však kapela odehrála ze svého posledního skvělého alba „And They Came Baring Bones“. Mezi pomyslné vrcholy celého večera určitě patřil song „Scarlet Shroud“, který společně s kapelou odzpívala většina přítomných. Při známé hitovce „Trashmouth“ pak propuklo nefalšované peklo. Zpěvák David Muise neustále zahrnoval české fanoušky chválou a působil velmi uvolněně, stejně jako zbytek formace . Jako přídavek pak zazněla i nedávno zveřejněná novinka „Every Bridges“, spolu se starší peckou „Dead Language“. Poté se již kapela s publikem definitivně rozloučila.

Čtvrteční akce od Conspiracy se vyvedla na jedničku. Všechny tři kapely předvedly své maximum, přišel je podpořit velmi slušný počet diváků a já osobně už se nemohu dočkat, až k nám Vanna zase někdy zavítá. Sympaťáci z Bostonu ukázali, že jsou ve skvělé formě a ten, kdo z jakéhokoliv důvodu na Sedmičce  chyběl, si může vzteky rvát vlasy a litovat, že přišel o skvělý zážitek.