LIMBO CLUB NIGHT

|
LIMBO CLUB NIGHT
Datum: 
Čtvrtek 8. Prosinec 2011
Město: 
Praha
Místo: 
Palác Illusion
Návštěvnost: 
300
Účinkující: 

Bruno Ferrari

"No mně to spíš připomíná peklo," řekla kamarádka Verča, když jsem jí druhý den po show ukazovala pódiové dekorace zachycené mým mobilem. Nebyla daleko od pravdy, Limbo Club Night byla totiž alternativním názvem prezentována jako Noc příšer z předpeklí.

Palác Illusion je stylový klub na Vinohradské třídě. Už z dálky zářil na plazmě nad vchodem hlavní motiv plakátu akce, k zahození nebyl ani červený koberec, security s úsměvem vám otevírající dveře a oddělený vstup pro V.I.I.P. návštěvníky. Po vstupu do klubu bylo nutností zapózovat fotografce před obřím plakátem a najít své místo u baru, u kterého už postávala spousta většinou sexy a převázně černě oblečených návštěvníků akce. Ženy povětšinou v síťovaných punčocháčích, muži v oblecích, hostesky v tyrolských krojích, servírky v minikostýmcích.

"Připadám si jako ve špatnym snu," oznámila mi kamarádka Dáda, když se rozhlídla po dekoracích sálu: Svítící podlaha, na ní trsající očividně sjetej týpek, dvou a půl metrové třípatrové svícny, naaranžovaný černý tyl, barokní balkón s nezbytnými buclatými andílky a v rohu u pódia statečná Heidi v kroji sedící na okraji těžké keramické vany, vše zakryté mlhou. "Nedivila bych se, kdyby začali někoho obětovat." Dodala ještě Dáda, když jsem první připomínku přešla mlčením. Když si i mé oči zvykly na šero a kouř, začala jsem rozeznávat jednotlivé návštěvníky: Daniel Rodný se ženou, DJ Smog, Jíří 5... Z trsajícího člověka se vyloupl Karel Dobrý. Slušná účast. A kdo to stojí vedle mě? Jo aha Andrej Babiš.

Hosté (Jiří5)

Chvíli před dvanáctou začala samotná show. Na scénu přišly tanečnice oblečené do kostýmů valkýr a po krátké scénce s luky a trumpetami vešel moderátor večera, Marek Vašut. Všechny přivítal a hned na úvod oznámil, že tento večer je to, na co budeme vzpomínat ještě na smrtelné posteli, ale podle něj stojí za nic, jelikož „se zatím nic neděje, akorát se všichni tvářej nebezpečně.“ Ale to se mělo změnit (že se nic neděje, ne že by se snad někdo přestal tvářit nebezpečně…) s příchodem lva salónů, lamače srdcí žen všech druhů, tvarů a věku, vždy krásného a stále mladého, z pozlátka, lesku a slz domin stvořeného Bruno Ferrariho se svou družinou.

Kromě nových skladeb, které vyjdou na CD v první polovině příštího roku, zazněly i staré důvěrně známé hity jako například Cowboy Dream. Téměř vždy byly skladby vizuálně doprovázeny tematicky oblečenými krásnými tanečnicemi. Show Bruno Ferrariho byla proložena několika kabaretními čísly, vždy řádně uvedenými moderátorem večera, Markem Vašutem. Jako první předstoupili před publikum The Midget Jodelers, duo švýcarských alphornitů liliputů oblečených v krojových lacláčích. Kromě hry na roh předvedli i taneček. Dalším intermezzem bylo doporučení zaběhnout k nejbližšímu bankomatu, neboť ubohá statečná Heidi čeká jen na to, až si ji někdo umyje. Její starý dědeček totiž umírá a Heidi touto cestou (kdo ví, možná i nějakou další cestou) shání peníze na jeho operaci.

Před posledním setem skladeb přijel za pekelnou bránu obří trojský pudl na kolečkách, z jehož zadku vytahovala cvičitelka jednoho pudla za druhým. Psíci skákali, podlézali, panáčkovali a dělali různé další skopičiny, které jsou zaznamenány na tomto videu.

Na závěr svého koncertu představil Bruno Ferrari nejnovější skladbu Innocent Moustage Prissoner a avizoval, že po něm čeká obecenstvo nezapomenutelný zážitek v podobě koncertu Ilony Staller alias slavné ex-pornohvězdy Ciccioliny. Ještě před tím ale obětavá Heidi podnikla pokus zachránit svého umírajícího dědečka. Za pomoci Marka Vašuta se rozhodla vydražit svoje tělo, ten, kdo dal nejvíc, si ji poté mohl umýt. Nejvyšší nabídkou bylo dvacet tisíc korun a tři mladí muži se za povzbuzování hlasu z davu "Pořádně tu děvku vymydli!" pustili do díla.

Heidi (Jiří5)

Přišel čas na hlavní hvězdu večera, slovy Marka Vašuta "stále krásnou a nestárnoucí" Cicciolinu. Na scénu vběhly tanečnice v kostýmech připomínajících kabaret 30. let, alphornisté jen ve škraboškách a tangách a... Tlustej chlupatej chlap zmalovanej jako štětka, v pánských barokních střevících, s blonďatou parukou, nařasenými růžovými šaty a chlupatým medvídkem, kterého si tisknul k vycpanému hrudníku. Dotyčným byl Pablo de Sax, neboť nasmlouvaná a předem zaplacená hlavní hvězda večera Cicciolina svoji účast na poslední chvíli odřekla. Dlužno ovšem přiznat fakt, který by italskou zasloužilou umělkyni a političku zřejmě nepotěšil - z balkónu byl transvestita Pablo od skutečné Ciccioliny téměř k nerozeznání.

Cicciolina (Jiří5)

Večírek končil pozvolna, stejně jako se pozvolna rozpouštěl kouř a ve vzduchu visí jen jediná otázka: Bude na sklonku roku 2012 na programu některého z pražských klubů Limbo Club Night vol.2?

Fotogalerie by Jiří5, více na http://j5.cz/fotky/limbo-club-night

LIMBO CLUB NIGHT
LIMBO CLUB NIGHT
LIMBO CLUB NIGHT
LIMBO CLUB NIGHT
LIMBO CLUB NIGHT