Dlouhohrající děcka TOUR 2011

|
Dlouhohrající děcka TOUR 2011
Datum: 
Pátek 28. Říjen 2011 - Pátek 14. Červen 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Buena Vista Club
Návštěvnost: 
cca 350
Účinkující: 

J.A.R.

Státní svátek pro mnohé znamená volno v práci, pohodu a klídeček. Pro pražskou kapelu J.A.R. nikoliv. Funková partička přijela do plzeňského Buena Vista Clubu, aby nám předvedla novou desku a dala najevo, že vůbec nepatří do starého železa.

Okolo půl desáté se postupně všichni členové kapely přihrnuli na podium a začali tím nejlepším, čím mohli. Otvírákem se stala úvodní písnička "Zlejch starejch dědků je plnej svět", která je na jejich novém albu s názvem Dlouhohrající děcka. Skvěle se hodí na rozjezd celého koncertu, protože takhle živou a swingovou pecku jsem od vydání alba Homo Fonkianz neslyšel. Playlist jejich vystoupení byl výtečně poskládán. Základem byla nová deska a mezírky vyplňovali starými osvědčenými bombami ve stylu "Pap Muziek", "Babička" , "B-Bus", nebo několika písněmi z předchozího alba Armáda špásu.

Dan Bárta měl stejně jako při loňském koncertu k dispozici perkuse, bubínek, různé paličky a další všemožné věcičky, kterými doprovázel ostatní členy kapely. Chvílema jsem nechápal, jak se v člověku jako je on, může brát takové neskutečné množství energie, které vkládá do projevu, zpěvu a ještě si stihne zamlátit paličkami. Oto Klempíř nezklamal a před písni "Kosti minulosti", ve které se mimochodem zpívá: "Když tě život láká vyndej svýho ptáka ven..." si rozepl část kalhot a obšťastnil nás pohledem na jeho trenýrky :-D. Michael Viktořík alias Majkl Ví během koncertu pobíhal s lahví vodky Absolut a dost často hltal doušky tak rychle, až mi přišlo, že spíš popíjel vodu. Ta by ovšem nevysvětlovala skvělý taneční i hudební výkon, kterým nás zasypával. Nesmím ani opomenout skvělou práci dechové sekce v čele s Filipem Jelínkem, který (ale ne sám) často zvukaři gesty vysvětloval, co by měl poladit. Po téměř hodině a půl odešla kapela z podia. Vrátit jí tam musel až bouřlivý potlesk a pískot, který nám zajistil dva přídavky v podobě novinky "S Hamasem" při které si Majkl Ví rozpustil své kadeře a jak je v textu, zpíval: "Teď pravou víru v Boha našla jsem..". Poslední pecka byla klasika "Bulháři" a tou ukončili více než 90 minutové vystoupení. Po té nasledovala diskotéka a hity na přání, které měl na starost opět Majkl Ví.

Možná je to tím, že jejich koncert vidím jednou za rok, ale musím říct, že splnili na 100% moje očekávání. Krásná kombinace staré i nové tvorby a celková spolupráce všech členů kapely vytváří skvělé živé vystoupení. Podle výrazů na jejich tváři měli určitě stejnou radost, jako zbytek Buena Visty.