Suicide Silence, Emmure, Deez Nuts, The Word Alive...

|
Suicide Silence, Emmure, Deez Nuts, The Word Alive...
Datum: 
Pátek 21. Říjen 2011 - Pátek 14. Červen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Incheba aréna
Návštěvnost: 
2 000
Účinkující: 

Within Temptation, Triggerfinger

Že bude rok 2011 v barvách novoty „The Unforgiving“, je všem fanouškům WITHIN TEMPTATION zcela jasné. Pro mnohé byla vítaná informace, že i Česká republika se může pyšnit jedním datem z jejich nabitéhoThe Unforgiving Tour. K nám to nizozemští symphonic-metalisti přijeli rozjet v závěsu s kapelou TRIGGERFINGER do Incheba arény 21. října. Pro mne jejich koncert znamenal vyplnění dávného přání shlédnout poslední ze dvou kapel (první byla Nightwish), které mě k metalu před několika dlouhými lety přivedly.

Hala byla spolu s dostatečně velkým hledištěm prostorná, chladná a opatřena balkony – tudíž dokonalé místo k pořádání akcí. Bylo velice zvláštní, že se nekonala klasická tlačenice a násilný boj o přední místa. Další věc, která mi chyběla, byla ta napjatá atmosféra a skandování, místo toho mi připadalo, že se na koncert ostatní přišli prostě jenom podívat a uvidí se.

Co ještě prohloubilo mrtvolnou atmosféru, bylo vystoupení hardrockových TRIGGERFINGER. Pamatuji si na tu chvíli, kdy jsem si je doma pouštěla a ještě si říkala, že by to mohlo být dobré. Mé dosavadní naděje se téměř rozplynuly v okamžiku, kdy mi div nevypálily zrak špatně mířené reflektory, díky čemuž bylo publikum oslepeno a ve finále nebylo na pódium téměř vidět. Rubenův hlas byl potlačen kytarou a bicími, avšak ani hudba nebyla kdovíjak chytlavá. Ke konci nastalo jakési bubenické sólo, přičemž si myslím, že se schopnostmi a zručností bubeníka vůbec žádné být nemuselo. Nebylo ničím originální a divákům se ani netajil dech, jako například když Joeyho Jordisona připevnili k rampě, která se spolu s bubny ještě otáčela kolmo k zemi. Jejich čas se konečně uchýlil ke konci a byl tady najednou hřeb celého večera – samotné vystoupení velkých WITHIN TEMPTATION.

Celou jízdu započalo úvodní video promítané na obří plazmě, umístěné v zadní části pódia. Po dokončení působivého proslovu Mother Maiden spustila první píseň „Shot In The Dark“ a kapela dorazila ve velkém stylu. Najednou jako by se do publika vrátil život . Sharon byla okouzlující, její hlas zněl naprosto čistě – jako kdybyste si pustili studiovou verzi s velkou porcí vzrušení a akčnosti. Působivá zpěvačka a trojnásobná mamina si během několika prvních minut naprosto podmanila celé publikum. Když skákala, hopsal dav s ní, když tleskala, ostatní také. Byla to neuvěřitelná atmosféra. Všechen ten hudební skvost ještě dokreslovaly promítané krátké snímky a videoklipy na plazmě, doprovázené výborně seřízenými světly a reflektory. S každou písní přicházelo něco nového. Ať už to byl Sharonin změněný kostým nebo jiné téma písně, vše bylo provedeno tak, aby se divák těšil na další kousek.

Zazněly zde i starší a profláklé hity, jako „Angels“, „Deciver Of Fools“, „Mother Earth“ (při které mi nečekaně naskočila husina) a nebo „What Have You Done“. Nutno podotknout, že větší část playlistu samozřejmě tvořily songy z alba „The Unforgiving“ .

I když musím trpce konstatovat, že se mi na vystoupení Within Temptation moc nechtělo, jsem nakonec moc ráda, že jsem jela, protože takhle jsem získala další nový a nenahraditelný zážitek. Co více dodat? Bylo to nápadité, originální, kvalitní a zábavné. A chyby? Těžko hledat tam, kde nejsou.