Morcheeba v KC Vltavská

|
Morcheeba v KC Vltavská
Datum: 
Pátek 7. Říjen 2011 - Pondělí 24. Červen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
KC Vltavská
Návštěvnost: 
plno
Účinkující: 

Morcheeba

Na koncert Morcheeby jsem se docela dost těšil – tuto skupinu jsem v životě neviděl naživo a navíc se do ní vrátila zpěvačka Skye, jejíž hlas byl vždy poznávacím znamením kapely. Asi ve tři čtvrtě na osm jsme dorazili před KC Vltavská, kde se koncert měl odehrávat. První fronta u vstupu naštěstí ubíhala svižným tempem, takže asi během pěti minut jsme již zapluli do útrob kulturáku, kde nás čekala další fronta, tentokrát na šatnu, kterou jsme se rozhodli ignorovat a svršky si nechat u sebe.

V osm hodin (na které byl psán začátek koncertu) jsme již stepovali na ochozu a netrpělivě čekali na jakékoliv dění na podiu. Podle všeho kapela dorazila sama, žádný předskokan avizován nebyl a doopravdy nikdo fanoušky rozehřát nepřišel. Po nadšení, když se asi po dvaceti minutách začal kdosi pohybovat mezi aparaturou, přišlo zklamání, neboť se jednalo o začátek zvukové zkoušky… Koncert tedy začal se zpožděním ve tři čtvrtě na devět, což není zrovna příjemný start akce, nicméně začalo se hrát, sláva!

Hned po nástupu skupiny na podium si celá Vltavská začala užívat příjemný trip-hopový balzám na duši, který nám bratři Godfreyovi se Skye naservírovali. Došlo na většinu zásadních skladeb šestnáctileté kariéry, těžiště večera však samozřejmě spočívalo ve skladbách z poslední desky Blood Like Lemonade, která vyšla v loňském roce a je první deskou kapely po návratu Skye do sestavy. Po asi hodině a čtvrt se kapela odporoučela do zákulisí, kde si vychutnávala dlouhý potlesk, který nakonec odměnila řádným přídavkem – zazněl největší hit kapely – Rome Wasn’t Built In A Day. Závěr již patřil jen noiseové destrukci, kterou jako by přenesli ze Seattlu před dvaceti lety.

Po koncertě nás čekalo téměř půhodinové martyrium při opouštění kulturního centra - masa lidí ucpala jediný východ od podia a nebylo nic platné, že nechcete do šatny, zkrátka jste museli buď bojovat podél zdi nebo čekat, až se průchod uvolní, velmi příjemná tečka na závěr...

Kapela odehrála poctivý, i když možná trochu krátký koncert, kterému ovšem hodně ubíralo prostředí. KC Vltavská je pro kapelu formátu Morcheeby malý prostor – lidé byli na parketu nahňácaní, ve větším prostředí by se skupina určitě neztratila a víc by jí to tam slušelo, nehledě na to, že Vltavská je opravdu odporný socialistický kulturák, který by si zasloužil řádnou rekonstrukci.

Fotky zde a zde.