A BANQUET + DEAD POPE'S COMPANY + TESKOHIPPIES...

|
A BANQUET + DEAD POPE'S COMPANY + TESKOHIPPIES...
Datum: 
Středa 5. Říjen 2011 - Pondělí 24. Červen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Lucerna Music Bar
Návštěvnost: 
500
Účinkující: 

blessthefall, Pierce The Veil, Motionless In White

Přání mnoha fanoušků stále oblíbenějšího post-hardcoru byla vyslyšena, ve středu 5. října se v Praze konečně ukázala jedna z nejznámějších kapel tohoto žánru – američtí blessthefall. Neméně zajímavé byly i obě předkapely – stále populárnější partička kolem bratrů Fuentesových Pierce The Veil, nebo výstřední metalcore banda Motionless In White.

Jako první se s úderem osmé hodiny na pódiu ukázali právě posledně jmenovaní Motionless In White, kapela, kterou někdo odsuzuje za jejich hodně „vystajlovaný“ vzhled. Jedno se jim ale upřít nedá, totiž to, že naživo opravdu umí a i když nazvučení nebylo zrovna ideální, bylo vidět, že publikum i kapela si to opravdu užívají. Nejtvrdší kapela večera zahrála převážně songy ze svého aktuálního alba „Creatures“ a celé své půlhodinové vystoupení zakončila svým největším hitem „Abigail“. Jako první předkapela rozhodně nezklamali, jen by mě zajímalo, jak dlouho se všichni členové v backtage líčili Smile.

Po nezbytné přestávce za zvuků písně „Black And Yellow“ od Wez Khalify doslova naběhli na stage členové kapely Pierce The Veil, aby tak začali svoji část večera. Nechápu, kam se poděla ta spousta lidí, která byla pod pódiem na MIW, protože Vic Fuentes s celou jeho kapelou by si zasloužili určitě lepší atmosféru, než jakou jim Praha nachystala. I přesto mohu s klidem říci, že mě jejich vystoupení oslovilo mhohem více, než Motionless In White. Mohla za to právě jejich energická show, během které naběhali členové kapely po pódiu snad kilometry a zpěvák Vic Fuentes ještě s přehledem stíhal hrát na kytaru a zpívat. A nutno dodat, že jeho vokál zněl naživo skoro stejně dobře, jako na albu. Setlist se skládal převážně z písní z posledního alba „Selfish Machines“, které kapela vydala loni, zazněl tedy i aktuální singl „Bulletproof Love“, ale také například zábavný cover na song „Like a G6“, po kterém následovala poslední píseň a zároveň jejich největší pecka s názvem „Caraphernelia“. Pierce The Veil tedy rozhodně nezklamali.

Několik minut poté se po předlouhém „tanečním“ intru ke slovu konečně dostala hlavní hvězda večera – blessthefall. Ti před několika dny vydali své třetí album „Awakening“, a právě z něj při sestavování setlistu na aktuální turné kapela hodně čerpala. Z nových písní mě nejvíce oslovila „Promised Ones“, která zní naživo opravdu skvěle. Starší tvorbu zastupovaly snad vůbec ty největší hity kapely, osobně mě hodně potěšil song „Rise Up“, který jsem sjížděl, ještě když v kapele byl dnes již bývalý zpěvák Craig Mabbit. Samozřejmě nemohl chybět asi nejznámější song „Guys Like You Make Us Look Bad“, pocházející taktéž z prvního alba „His Last Walk“. Pocit dokonalého koncertu mi kazil jen místy špatně nazvučený zpěv, protože chvílemi jsem Beaua Bokana opravdu neslyšel, a to je velká škoda. Jinak se totiž blessthefall nedá nic vytknout.

Dokonalá energická show, dobře sestavený setlist, který korunoval přídavek „What’s Left On Me“, dobrá atmosféra podpořená četným stage-divingem, tohle všechno nabídla premiéra blessthefall v Praze, navíc s dobře zvolenými předskokany. Nezbývá než doufat, že se do České republiky tahle parta z Phoenixu za čas zase vrátí. Byla by škoda, kdyby ne.