In Between Tour

|
In Between Tour
Datum: 
Pondělí 3. Říjen 2011 - Pondělí 24. Červen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Palác Akropolis
Návštěvnost: 
plno
Účinkující: 

Erik Truffaz 4tet, Anna Aaron

Není nad to si při pondělku dopřát pořádné sousto solidního kulturního vyžití. To nám tentokrát zajistil asi nejznámější evropský trumpetista – Erik Truffaz, přezdívaný Miles Davis acid jazzu.

Lehce před půl osmou večer jsme dorazili do zpola zaplněného Paláce Akropolis na Žižkově. Po prvním drinku na žízeň jsme šli zkontrolovat, jak to vypadá v sále a zrovna spustila svůj set písničkářka Anna Aaron ze Švýcarska, kterou si Truffaz přivezl s sebou jako předskokanku. Pro nás první setkání s touto sympatickou dívkou proběhlo velmi příjemně – hudba Anny Aaron zní jako komornější verze The Dresden Dolls – slyšíte jen klavír a ženský vokál, v tomto případě navíc sexy nakřáplý. Texty má v angličtině, kterou koření neobvyklý akcent.

Po půlhodince produkce této umělkyně se na podium chystá hvězda večera a pod podiem je již plno až k východu. Úpravy jsou minimální, Aaron moc místa nezabírala, téměř vše již bylo připravené ještě před začátkem akce. Truffaz se tentokrát českému publiku představil se svým 4tetem ve složení trubka, bicí, basa, klávesy a svůj repertoár stavěl především na obsahu posledního alba In Between. Od začátku produkce Akropoli prostupovala tajemná atmosféra, kterou sem tam pozměnila pozitivnější skladba, nicméně stále jsme pluli na snových vlnách acid jazzu. Výkony hráčů byly naprosto virtuózní, všichni měli navíc, jak je tomu v jazzu zvykem, prostor se řádně předvést, který i náležitě využili. Tato ne zrovna krátká sóla pak přinášela bouřlivé reakce z parketu, ve všech případech naprosto pozitivní. Ke konci setu se ke 4tetu přidala i Anna Aaron, aby zazpívala skladbu Let Me Go!In Between. Po vyklizení podia se po několikaminutovém aplausu dostalo i na dva přídavky, které s policejní hodinou ukončily vpravdě kouzelný večírek pro milovníky moderního jazzu.

Pár fotografií je k nahlédnutí zde.