Kryštof, Vypsaná fixa, Tomáš Klus, Tata Bojs, ...

|
Kryštof, Vypsaná fixa, Tomáš Klus, Tata Bojs, ...
Datum: 
Sobota 1. Říjen 2011 - Pondělí 24. Červen 2024
Město: 
Kladno
Místo: 
Auto Da Fe
Návštěvnost: 
60
Účinkující: 

Momma Knows Best, Mara Jade, Pozor Schod

Po velmi povedené jarní premiéře se do Kladna vrátili stále lepší Momma Knows Best. Akce se ale tentokrát už nekonala v "tradičním" prostoru Na Pěší, ale nově v klubu Auto Da Fé, za asistence rakovnických screamerů Mara Jade a kladenské klubové stálice Pozor Schod.

Kolem půl osmé večer se na pódiu objevili domácí Pozor Schod, kapela, kterou někdo proklíná a jiní zase milují. Musím se přiznat, že i já jsem měl před jejich vystoupením určité obavy, jelikož jejich punkovou tvorbu, kterou se kapela dříve prezentovala, už dnes opravdu nemusím. Naštěstí, Pozor Schod před časem spolu s příchodem nového basáka trochu pozměnili i svojí tvorbu, která se nyní orientuje více do post-hardcoru a musím říct, že je to hned jiná káva. Sice je pořád co dohánět a vylepšovat (hlavně zpěv..), ale změna k lepšímu tu určitě je, a to je hlavní. Fanoušky tahle kapela vždy měla a mít nejspíš vždy bude.

Jako druzí se Kladnu představili Mara Jade z Rakovníka. Tuhle kapelu jsem sice před koncertem znal jen podle pár poslechů na jejich bandzone profilu, ovšem jejich show pro mě byla jednoznačným překvapením celého večera. Možná to bylo dané tou energií, kterou do svého vystoupení celá kapela dávala, možná mě jen tolik bavilo jejich pojetí screama, ale já jsem se parádně bavil. Navíc, pod pódiem to už konečně začalo nějak vypadat, takže Mara Jade u mě mají palec nahoru.

V tu dobu již slušně (na místní poměry) zaplněný klub netrpělivě očekával, jak se kladenskému publiku předvedou Momma Knows Best, kapela, o které se v posledních měsících mluví stále častěji. Bohužel, díky technickým problémům musel jejich set začít až kolem půl desáté, což vzhledem k tomu, že se v klubu musí končit přesně ve 22:00, je hodně málo. Naštěstí se s tím MKB nijak nemazali a i za tu půl hodinku předvedli show, kterou u nás umí málokterá kapela.. Během setu zazněl jednak starší materiál z debutového EP “Ain’t No Weight Young Lad Can’t Take”, ale také třeba aktuální singl "Not a Blink", který zní naživo opravdu skvěle. Kapele byl prostor na pódiu očividně malý a tak se zpěvák Bekend často vydával na výlet až do samotného mospitu. Celková atmosféra byla mnohem lepší, než při jejich premiéře na jaře a je vidět, že Momma Knows Best jsou čím dál tím více populární. Bohužel, čas byl neúprosný a kapela se tak s úderem desáté večerní musela s Kladnem rozloučit.

Je jen dobře, že se u nás jednou za čas pořádají akce podobného rázu, tímto bych chtěl tedy poděkovat Patrikovi za to, že se mu povedlo tuhle skvělou párty uspořádat a já jen doufám, že jich bude v budoucnu stále více. Momma Knows Best si Kladno očividně zamilovali a současně všem přítomným dokázali, že patří mezi špičku české hc scény.

Celá fotogalerie je k vidění ZDE.