Hell On Earth Tour 2011

|
Hell On Earth Tour 2011
Datum: 
Čtvrtek 15. Září 2011 - Pondělí 24. Červen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Matrix
Návštěvnost: 
300
Účinkující: 

Unearth, Evergreen Terrace, Bane, Nasty, Casey Jones

V narvaném koncertním týdnu jsem se ještě ani pořádně nevzpamatoval z výborného koncertu Your DemiseEnter Shikari a už jsem to měl namířeno na další párty, kterou bylo dnes již kultovní turné Hell On Earth, jehož line-up se letos hodně vyvedl.

V klubu Matrix jsem byl vůbec poprvé, ovšem ihned po vstupu na mě zapůsobil velmi sympaticky a útulně. Ale ani jsem se pořádně nerozkoukal po klubu a na pódiu už se chystali straight edge bojovníci Casey Jones. Ti tak na postu první kapely večera pro mě nečekaně nahradili Full Blown Chaos, kteří nakonec celé turné nejedou. Casey Jones, v jejichž sestavě působí také dva členové Evergreen Terrace, začali celý večer pěkně zostra svým rázným sxe hardcorem. Byl to vlastně takový krátký průřez celou jejich kariérou, takže zazněly starší věci jako "Know This X", ale i dva největší hity z posledního alba - "Hammer The Nails""Butthash". Pod pódiem se rozjely první circle pity, v jejichž duchu se také neslo celé vystoupení CJ. Jak jsem očekával, tohle byl jeden z vrcholů celého večera a je velká škoda, že kapela po tomto roce končí..

Pokud byli Casey Jones jedním z vrcholů, tak  německo/belgičtí agresoři Nasty byli celkem zklamáním. Ne, že by byli zas tak špatní, ale po pár minutách mi všechny jejich songy a dokonce i breakdowny začaly znít naprosto stejně..

To Bane byli pro mě milým překvapením. Tenhle hardcore z Bostonu mě ze začátku moc nebavil, ale v průběhu show jsem změnil názor a nakonec jsem měl z jejich vystoupení velmi dobrý pocit. A nejen já, diváci konečně začali vytvářet dobrou atmosféru, které si naplno užíval i frontman Aaron Bedard, když skočil mezi lidi a pár minut zpíval mezi nimi.

Po Bane již přišli na řadu první ze dvou headlinerů večera - borci z Evergreen Terrace. Již před začátkem jejich setu mi bylo jasné, na koho že to přišla většina lidí. A když se na pódiu objevila samotná kapela, Matrix málem padnul. V průběhu jejich energického vystoupení zazněly ty největší hity jako "New Friend Request""Where There Is Fire, We Will Carry Gasoline" nebo super cover na známý hit "Mad World", při kterém se pod pódiem strhlo hotové šílenství, které trvalo až do poslední "Chaney Can't Quite Riff Like Helmet's Page Hamilton", kterou odzpívala většina přítomných. Kytarista Josh James se vhrnul mezi lidi, což poté zopakoval i zpěvák Andrew Carey a na kapele tak bylo vidět, že si koncert patřičně užívá. A jejich slova, že Česká republika patří mezi jejich oblíbená místa nezněla naprázdno, bylo vidět, že to opravdu myslí upřímně. Evergreen Terrace tak pro mě byli druhým vrcholem večera, který zakončovala metalcore banda Unearth.

Tu na celém turné doprovází známá tvář za bicími - Justin Foley z kapely Killswitch Engage, který zastupuje bývalého bubeníka Dereka Kerswilla. Unearth začali svojí asi největší peckou "My Will Be Done" , oba kytaristé mohli začít kouzlit se svými nástroji a musím uznat, že tahle kapela si místo headlinera určitě plně zasloužila. Bohužel jsem jejich vystoupení neviděl do konce, ale podle reakcí Unearth skvěle uzavřeli celý povedený večer.

Co dodat, všechny kapely až na nemastné neslané Nasty zahráli skvěle, pokud bych však měl někoho vyzdvihnout, tak to rozhodně jsou Casey Jones a Evergreen Terrace, kteří tenhle večer ovládli. Jen by příště mohlo přijít více lidí, ale to bych mohl opakovat skoro u každého reportu..