TOUR OF EUROPE 2011

|
TOUR OF EUROPE 2011
Datum: 
Středa 14. Září 2011 - Úterý 28. Květen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
klub Roxy
Návštěvnost: 
cca 800
Účinkující: 

Letlive, Your Demise, Enter Shikari

Středeční program v pražském klubu Roxy byl vyhrazen kapelám tvrdšího kalibru. Do České republiky opět zavítala kapela Enter Shikari, která nyní putuje po svém evropském tour. Jako podporu si s sebou vzala kámoše v podobě Letlive a Your DemiseEnter Shikari sem putují po velice povedeném loňském vystoupení v Lucerna Music Baru. Párty může začít!

Jako první se v sedm hodin na podiu objevili Letlive. Naživo jsem je ještě neměl možnost vidět, takže jsem byl na jejich vystoupení velmi zvědavý. Zpěvák Jason Butler chvílemi připomínal cvičenou opičku utrženou ze řetězu, která občas skákala mezi diváky. Na kvalitě vystoupení to však rozhodně vliv nemělo. Odehráli sice jen půl hodiny, ale výborně se hodili jako otvírák tohoto večera.

Okolo osmé hodiny do zaplňěného a trochu také nedýchatelného sálu vtrhli s velkou vervou Your Demise s jejich vypalovačkou "MMX". V celém duchu se odehrával i jejich koncert. Samozřejmostí bylo, že se na podiu objevovali fanoušci, kteří pak skákali z podia a nechávali se unášet proudem natažených rukou jásajícího publika. Když ovšem nestačili včas skočit, ihned se objevil statečný pomocník a ochránce z řad organizátorů, který je prostě dolů dostal. Písničky "Miles Away", "Scared Of The Light" nebo "The Kids We Used To Be" byly spíše v režii samotných diváků, kteří byli hlasitější než samotná aparatura. Kromě zpěváka Eda Mcraye si občas mikrofon půjčil i některý z rozvášněných diváků, který si chtěl dokázat, že taky umí text.

Zlatý hřeb večera, kapela Enter Shikari, se objevila před devátou hodinou a v tu dobu už bylo v  Roxy téměř nedýchatelno. S příchodem začalo i skvělé intro doprovázené efektními světly, které pozvedly úrověň koncertu o několik příček výše. V té chvíli se ozvaly první tony otvíračky "Destabilised". Ovšem jaký by to byl koncet bez technických potíží. Hned z počátku byly docela nepřijemné komplikace s mikrofonem. Po marné snaze najít ten fungující zpěvák Roughton Reynolds dozpíval zbytek songu u kytaristy Liama Clewlowa. Zvukaři se předtím odměnil vymrštěným mikrofonem, který letěl jeho směrem.

Pak mohla začít ta pravá show. Diváci vřeštěli, holkám se horkem rozmázaval make-up, všichni byli zpocení, ale neskutečně si to užívali. Kromě trochu pokaženého úvodu jsme uslyšeli "Mothership", "Sorry You're Not A  Winner", "Snakepit", "No Sleep Tonight" a spoustu dalších. V klubu to začalo vřít jak v papinovém hrnci. Bylo znát, že fanoušci víc dychtí po zvucích z kouzelné krabičky zpěváka Roughtona. Často byl totiž kytarista Liam bez svého nástroje a volnou chvíli vyplňoval tancem.  Rozloučili se s námi přídavkem v podobě "Juggernauts" a "Ok, Time For Plan B" a poté definitivně opustili hrací plochu.

Enter Shikari předvedli i přes menší technické problémy skvělou a energickou show a spolu s Letlive a Your Demise ukázali, že nejsou kapelou regionálního významu. Hned mě napadá otázka, kdy tu budou zase? :)