Between The Buried And Me, Animals As Leaders, Doy...

|
Between The Buried And Me, Animals As Leaders, Doy...
Datum: 
Úterý 13. Září 2011 - Úterý 28. Květen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Rock Café
Návštěvnost: 
plno
Účinkující: 

Between The Buried And Me, Animals As Leaders, Doyle

Je úterý 13. září, půl páté odpoledne a já v Teplicích vyzvedávám Tomáše Raclavského, Aleše Balona a Niky Velvarskou, abychom společně vyrazili na svátek všech tuzemských milovníků hudební progrese, který se má odehrát tento večer v pražském Rock Café.

Po hodince cesty do matičky Prahy trávíme necelou půlhodinku v metru, kde se loučíme s Niky, která nakonec návštěvu koncertu zavrhla, a následně asi čtvrt hodiny hledáním klubu. Další hodinu klábosíme s dalšími natěšenými návštěvníky, kteří spořádaně kouří a konzumují pivo v klubu i před ním.

Lehce před půl osmou zaplouvám do útrob Rock Café a zjišťuji, že předkapela Doyle, kterou si přivezli BTBAM, začíná asi o půl hodiny dříve, než bylo avizováno, tudíž neváhám a mísím se do rostoucího davu pod podiem. Francouzi předvádějí velmi živelnou a chytlavou show, ve které můžeme sledovat plynule se střídající žánry – od screamo přes metalcore, post-hardcore až po náznak kytarového ambientu. Jediná škoda je délka setu – jakožto předkapela mají Doyle jen asi necelou půlhodinu na celý koncert, který končí těsně před osmou hodinou.

Doyle

Po rychlé přestavbě se na podiu rozeznívají bicí a dvě osmistrunné kytary – svou premiéru v Česku si užívá americký kytarový mág Tosin Abasi  a jeho hudební projekt Animals As Leaders, kvůli kterému na koncert přijela možná i většina zúčastněných. V sálu začíná být i přes zapnutou vzduchotechniku lehce nedýchatelno, je téměř plno, pohyb je možný jen u baru naproti podiu. Abasi a spol. hrají neuvěřitelně precizně a přesvědčivě, špičkové výkony ještě umocňuje parádní zvuk – vše je krásně čitelné, lahoda pro uši, Abasi nenechává nic náhodě. Slyšíme v podstatě celou první desku plus ukázku z desky nové, která by měla vyjít začátkem listopadu. Celkově vystoupení působí jako vytržení z bitvy, uklidnění před bouří, která přichází čtvrt hodiny po deváté hodině…

Animals As Leaders

Jako poslední kapela večera přicházejí opěvovaní Between The Buried And Me. Pozice této party ze Severní Karolíny se od zastávky v Roxy před třemi lety podstatně změnila (tehdy předskakovali kapelám The Dillinger Escape Plan a Meshuggah, dnes jsou hlavní kapelou večera). Po prvotních technických problémech s klávesami zaznívá intro a po chvilce se už na nás valí stylový koktejl, jaký umějí namíchat právě jen BTBAM. Bohužel však hned od začátku je dost nevyvážený zvuk – místy jsou slyšet jen bicí a baskytara. Časem se vše lepší a navíc si přivykám, takže zážitek z koncertu je pozitivní. Kromě materiálu z nového EP "Parallax: Hypersleep Dialogues" zaznívají i skladby starší, především ze dvou předchozích desek "Colors" a "The Great Misdirect". Show je velmi povedená, Tommy Giles Rogers jr. káže jako obvykle, rytmika je bezchybná, kytary, když jsou zrovna slyšet, taktéž. Po třičtvrtěhodince se jdu vyvětrat do předsálí k merchi, kde si nekupuji aktuální vinyl BTBAM (což si o den později velmi, ale velmi vyčítám) a kde se setkávám s kolegy z Teplic. Po fotohonbě na Tosina odjíždíme směr Letňany a následně Teplice.

Between The Buried And Me

Koncert to byl opravdu vydařený, díky, Shindy, více takových zážitků!

Všechny fotky naleznete zde.