The Chemical Brothers, Good Charlotte, Interpol, L...

|
The Chemical Brothers, Good Charlotte, Interpol, L...
Datum: 
Pátek 2. Září 2011 - Úterý 28. Květen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Incheba Arena
Návštěvnost: 
4000
Účinkující: 

Simple Plan, Imodium

Po více než třech letech se do Prahy letos vrátila kanadská pop-punková stálice Simple Plan, aby českému publiku představila nejen novinky z alba "Get Your Heart On!", ale také aby si s ním společně zavzpomínala na časy své největší slávy, které už jsou bohužel asi nenávratně pryč.

Kdo by čekal, že s sebou Simple Plan přivezou nějakého hvězného hosta jako minule, ten měl smůlu, protože celý večer otevírala česká kapela Imodium, která se, abych řekl pravdu, žánrově kanadským pop-punkerům ani vzdáleně nepřibližuje. Ne, že by byli zas tak marní, špatně určitě nehráli, část publika správně "nažhavili", ale pro mě to byla celkem nudná půl hodinka čekání na hlavní hvězdu večera.

Moje očekávání se naplnilo několik minut po půl deváté, kdy za zvuků velkolepého intra na pódium nastoupila pětice z Kanady v čele se zpěvákem Pierrem Bouvierem, aby hned na to spustila jeden ze svých největších hitů "Shut Up", kterým celý svůj koncert Simple Plan začali. Následoval aktuální hit "Can't Keep My Hands Of You" a hned poté skákací "Jump" a celá vyprodaná hala ležela kapele u nohou. Od samého začátku Pierre neustále opakoval, jak je české publikum "hot" a "sexy", což možná fungovalo na početnou dívčí část, ale na mě to spíše působilo jako vyčpělá fráze jak, si získat přízeň náctiletých fanynek. Celý setlist koncertu se skládal buď ze starých osvědčených hitů, nebo ze songů z nového alba. A každému je asi jasné, co fungovalo lépe. Pomalejší songy z novinky prostě na živo moc nefungují, spíše nudí, hlavně tedy "This Song Saved My Life", který už na albu patří mezi to nejhorší, co se na něm nalézá. Navíc těch pomalých songů již bylo ke konci až moc. Kdyby místo nich Simple Plan sáhli do svého archivu a zahráli například hit "Crazy", který jsem já na koncertě hodně postrádal, udělali by lépe. Naopak radost mi udělala letní hitovka "Summer Paradise", kterou jsem v setlistu nečekal a také celkem zábavné covery na hity současných hvězd pop music - Cee Lo Greena, Taio Cruze a Pink. Po povinném přídavku, ve kterém nemohla chybět balada "Perfect", se po desáté hodině Simple Plan s Prahou rozloučili a slíbili, že se sem za rok zase vrátí. No uvidíme, jestli ten slib dodrží.

Ale abych jen nehanil, celkově to byla od kapely dobře odvedená show, bylo vidět, jak si koncert užívají a hlavně, staré hity stále fungují na výbornou. Navíc, české publikum dokázalo, že když chce, dokáže dorazit na koncert svých oblíbenců v hojném počtu a udělat skvělou atmosféru. Jen bych pro príště očekával nějakou zvučnější předkapelu a pánům ze Simple Plan bych doporučil, aby ještě zapracovali na setlistu a zařadili do něj více starých osvědčených hitovek, kterých mají požehnaně.