The Chemical Brothers, Good Charlotte, Interpol, L...

|
The Chemical Brothers, Good Charlotte, Interpol, L...
Datum: 
Středa 31. Srpen 2011 - Pátek 14. Červen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Lucerna Music Bar
Návštěvnost: 
500
Účinkující: 

Yellowcard, 3 Feet Smaller

Kdyby mi někdo před rokem a pár měsíci řekl, že za rok uvidím živě Yellowcard, asi bych se jen pousmál a v duchu si myslel "kéž by". Loni v srpnu se ale kapela nečekaně vrátila z dvouleté pauzy, stihla natočit skvělé album "When You Are Through Thinking Say Yes" a hlavně - 31. srpna vůbec poprvé ve své kariéře odehrála koncert v Čechách. Po něm mi nezbývá nic jiného než konstatovat, že Yellowcard jsou zpět ve velké formě.

Kolem půl deváté se již na pódiu objevila předkapela - sympaťáci z Rakouska 3 Feet Smaller. S nikým se nemazlili a ihned spustili svůj set plný melodického punk-rocku, který rozproudil krev většiny přítomných. Na to, že jsem kapelu znal jen z klipů na internetu, mě jejich show hodně bavila a doufám, že jsem je neviděl u nás naposledy. Výborné byly také momenty, kdy kapela nechala na pár vteřin "zmrznout" celý sál. Výběr předkapely se pořadatelům opravdu povedl.

Něco málo po půl desáté ale už začalo Lucernou znít známé houslové intro k songu "For You And Your Denial" a hned bylo všem jasné, kde že tu je vlastně headlinerem. Yellowcard vrthli na pódium jako jedna velká energická bomba a v tu ránu byla celá Lucerna jejich. Celý set se skládal ze všech zásadních hitů, jako jsou například "Way Out", "Breathing" nebo "Lights And Sounds", ale kapela také nezapomněla na propagaci svého nového alba, ze kterého také pár pecek zaznělo. Pánové z Jacksonvillu snad nemohli svůj setlist na tohle turné vybrat lépe, protože se opravdu střídal jeden hit za druhým a koncert tak neměl žádné slabé místo. Frontman Ryan Kay spolu s houslistou Seanem Mackinem doslova létali po pódiu sem a tam a bylo na nich vidět, jak jsou z celkové atmosféry, která byla mimochodem opravdu výborná, doslova unešení. Za celou hodinu a půl se výrazněji zpomalilo na tempu jen jednou, když nadešla chvíle pro pomalou "Empty Apartment", kterou odehrál sám Ryan na akustickou kytaru za asistence houslisty Seana a následnou "Sing For You". Bubeník Longineu W. Parsons o chvíli poté při písni "Lights and Sounds" zase všechny ohromil svým sólem, během kterého ukázal, že svůj nástroj umí ovládat opravdu na výbornou.

Po přídavku, který se skládal ze songů "Believe", "Hang You Up" a samozřejmě megahitu "Ocean Avenue" se kapela nadobro odebrala do zákulisí se slovy, že se do Prahy za rok snad zase vrátí a já doufám, že se tak opravdu stane. Yellowcard totiž včera dokázali, že patří mezi to nejlepší, co může současná pop-punková scéna nabídnout a že jim jejich pauza prospěla. Vlastně ani nevím, co bych celému večeru vytknul..