Madness, Pulp, Moby, Portishead, Lamb, Santigold, ...

|
Madness, Pulp, Moby, Portishead, Lamb, Santigold, ...
Datum: 
Středa 13. Červenec 2011 - Sobota 2. Březen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Lucerna Music Bar
Návštěvnost: 
800?
Účinkující: 

Papa Roach, Yashin, Julien-K

Po loňském mokrém setu na Sázavafestu se takřka přesně po roce do Čech vrátili populární rockeři Papa Roach. Na pomoc si s sebou vzali spřátelenou skotskou post-hardcore kapelu Yashin a elektro rockový projekt Julien-K. Pokud si někdo myslel, že vzhledem k letním festivalům a prázdninám přijde málo lidí, mýlil se. Ihned po příchodu před Lucernu jsem se zhrozil pohledem na nekonečnou frontu, která se táhla skoro až na Václavák a obával jsem se, aby se neopakovalo saunění z koncertu Sum 41 loni v září..

Naštěstí se tak nestalo a i když byla Lucerna zaplněná téměř k prasknutí, dalo se to v pohodě přežít. Moje další obavy směrovaly směrem k první kapele Julien-K, od nichž jsem nebyl před koncertem schopen doposlechnout jedinou píseň. O to milejší bylo překvapení, když pánové o půl deváté nastoupili na pódium a celý večer začali pohodovým setem, který měl sice co se týče hudebích žánrů k dalším vystupujícím daleko, ale rozproudit krev v žilách většiny přítomných se jim povedlo na jedničku. Zas taková diskotéka to nakonec naštěstí nebyla.

Po chvíli se na pódiu objevili skotští Yashin a párty mohla naplno začít. Alespoň pro ty, kteří tuhle kapelu znali více než jen z plakátů na koncert Papa Roach, protože post-hardcore, kterým se Yashin prezentují, zřejmě spoustě lidem nic neříkal, škoda. Mě si tihle mladíci ihned získali, odehráli zde hodně energický set plný největších hitů („Get Loose!“, „Friends In High Places“), oba zpěváci neustále (bohužel neúspěšně) burcovali publikum k moshi a circle pitům a na konec si pro české pódium nechali opravdovou třešničku – cover verzi známého hitu „Everytime“ od Britney Spears, který zněl v jejich podání opravdu skvěle.

Po Yashin se prostor před pódiem zaplnil úplně, netrpěliví fans  již začali vyvolávat svoje miláčky Papa Roach a přesně o půl jedenácté se všem dostalo zadostiučinění, když na pódium vrthl charismatický zpěvák Jacoby Shadixx a hitem „Getting Away With Murder“ začal parádní hodinu a čtvrt dlouhou show. Žádné dlouhé okecávání mezi songy jako mají některé kapely ve zvyku, PR sypali jeden hit za druhým. Došlo tak na písně z posledního alba „Time For Annihilation“, ale také samozřejmě na největší hity, kterých mají Papa Roach požehnaně. Jacoby si během chvíle ihned získal celou Lucernu, která úctihodně s kapelou odzpívala téměř všechny písně a vytvořila tak kapele opravdu skvělou atmosféru. Pomyslný vrchol celého koncertu přišel se songem „Scars“, kdy bylo publikum snad ještě hlasitější, než samotná kapela. Jako přídavek nemohl chybět nu-metalový hit „Last Resort“, který je proslavil a poté se tahle americká kapela již odebrala do backstage a nechala tak horkou Lucernu pomalu vychladnout. Papa i na potřetí Čechám ukázali, jak se dělá moderní rocková show a doufám, že se k nám brzy zase vrátí, třeba zase s novým materiálem..

Jediná moje výtka k jinak výbornému večeru patří k jedincům, kteří si přišli na koncert jen postát, popřípadě chytit pár paliček a trsátek a hrubě omezovali ty, kteří si chtěli v mosh pitu užít trochu zábavy..