Křest EP Among The Ruins

|
Křest EP Among The Ruins
Datum: 
Pátek 24. Červen 2011 - Pátek 14. Červen 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Pod Lampou
Návštěvnost: 
220
Účinkující: 

Birds&Wolves, AT8ONTHEPINPONGTABLE,This Night Draws The End, Shogun Tokugawa

Jeden z posledních koncertů. který se před uzavřením klubu Pod Lampou (pouze na prázdniny:-)) uskutečnil, byl křest partičky This Night Draws The End. Děťátko se jmenuje Among The Ruins a kmotrem se stal hudební mág Tvzex (Sunshine, ex-Scissorhands). Jako morální i hudební podporu si přizvali obživlí Birds&Wolves, morfující Shogun Tokugawa a asskickers AT8ONTHEPINGPONGTABLE. Start byl, jak je zvykem, po 20.hodině večerní.

První se podia ujali pražští Ptáci a Vlci. Zároveň vyzkoušeli i nového zpěváka, který kapelu posílil v nedávné době. Hudebně se mi hodně líbili, ovšem nová posila ve formě zpěvu mi nepřišla nikterak zajímává. Mám dokonce i dojem, že je snad horší než původní. Nejzajímavějším songem byl pro mě Frankly, My Dear, I Don't Give A Damn. Publikum se buď teprve rozehřívalo nebo je jejich výkon moc neuchvátil.

První kapela moc nepřekvapila, ale ta druhá, která se chystala, si za krátkou dobu své působnosti vytvořila slušné renomé a nebojím se říct, že byla zlatým hřebem této akce. Ano, mám na mysli horažďovické magory AT8ONTHEPINGPONGTABLE. Toto byl můj sice teprve druhý zážitek s nimi, ovšem i tak jsem si je velice oblíbil a moc se na ně těšil. Výsledek? Nezklamali ani v nejmenším! Zpěvem mi trošku připomínájí desku Bring Me The Horizon Count Your Blessings. Doufám, ale že Radkovy hlasivky vydrží víc, než ty Oliverovo. Second side, WonderlandZoidberg Assassination, to je pouze zlomek z pecek, kterými nás zahltili. Nemůžu ani opomenout skvělé publikum, které krásně napodobovalo letícího kondora. Celá Lampa byla z jejich výkonu ohromená. Už by jen chtělo, aby si kluci pro nás připravili nějaký merchandise a hlavně EP. Snad se to brzo povede. :-)

This Night Draws The End sice křtili desku, ale nastoupit před rozvášněný moshující dav po pingpongáčích není procházka růžovým sadem. Tohoto úkolu se ale zhostili na výbornou a kromě křtu nám i představili nového kytaristu, kterého velmi dlouho hledali. Pro začátek novinka Break The Walls, která mi v některých pasážích lehce přípomíná jednu ze starších věcí, ovšem ve finální podobě to nemá žádný mínus. EP Among The Ruins, které obsahuje kromě první zmiňováné i The Day The Life Stood Still a Turn The Scale má i kratičké intro, za které má zásluhu Pavel Litvaj, v hudební branži známý jako Tvzex či Rob.Org. Ten se taky ujal v půlce vystoupení toho, aby tento nový přírůstek do rodiny pokřtil a pronesl, že přeje tomuto EP krátké trvání z důvodu toho, že chce slyšet další. Pak proběhlo slavnostní polití Bohemia Sektem a vhození do publika. Opět jsem nebyl mezi šťástným chytačem, ale i tak jsem si EP, které bylo za lidovou cenu, koupil.

Na závěr koncertu se objevili Shogun Tokugawa. Klasická laserová show nezklamala a energie s jakou se do koncertu všichni pustili, byla až neskutečná. Takhle bláznit jsem je hodně dlouho neviděl. Převážnou část výstupu tvořily songy z debutového alba Y3ARS. Menší patálie dělal Afrovi kabel, který se všude možně kroutil a zachytával. Žádná jiná katastrofa podobná té z Cigistocku 2009 se nekonala. Tam jim v půlce koncertu spadlo takové to "elektronické udělátko co dělá ty fajnový zvuky" a rázem bylo po hraní.Publikum se bavilo, tančilo a snad nejlepší pasáž byla na konci Too Much And Not Enough, kdy řval celý klub a mikrofonu se zhostil bývalý kytarista Fredy.

Po skončení se v nedalekém Jekyll&Hyde konala afterparty s podtitulem knírková. Takže už při koncertě bylo u mužského pohlaví zřejmé, kdo přesně se na tuto akci chystá. Zkrátka jsem rád, že jsem si před prázdninovým uzavřením Divadla Pod Lampou trochu protáhl kosti a dobře se bavil. Kluci povedlo se vám to! :-)