Zelenej Zákal Fest

|
Zelenej Zákal Fest
Datum: 
Sobota 25. Červen 2011 - Pátek 14. Červen 2024
Město: 
Kralupy nad Vltavou
Místo: 
Louka za Koupalištěm
Účinkující: 

Kurtizány z 25. Avenue

Kurtizány z 25. Avenue letos potěší své fanoušky pouze několika koncerty po českých festivalech. O dost méně než tomu bylo například v loni. Jedním z těchto koncertů (v pořadí druhý) byl právě v Kralupech nad Vltavou na fesťáku Zelenej Zákal, kde se vstup nemusel platit vůbec a tak přilákal spoustu socek, například mě. Jinou jsem tam vlastně ani neviděl.

Obrovskou louku za veřejným koupalištěm již od poledních hodin okupovaly party natěšených lidí na nevšední zážitky a také spousty stánků s jídlem a Big Shockem. Big Shock kam ses podíval. Pivo skoro nikde, koše taky skoro nikde. Ještě že podium bylo vidět v té vrstvě odpadu. A ke stánku s pivem jsem taky trefil takže organizačně vlastně dobrý. Na pódiu se střídaly kapely jako Desmodus, Magma Hotel, Hentai Corporation, ZNC, recese v podání Malignant Toumor, z Polska se navrátivší Imodium a konečně K25A, hlavní hvězda večera.

22:10 místního času - Pódium pohltilo temno a klid. V silné, světle zelené záři se ozvaly první tóny singlu Ubiquity 5 z posledného alba a vše mohlo začít. Isthwána na začátku vystřídalo právě Ubiquity 5, které jsme v závěru slyšeli ještě jednou a to je možná škoda kvuli jedné z největších písní minulých let. Vůbec to hlavně neříkam to proto že je moje nejoblíbenější :). Smečka okolo Tomáše Varteckého nakládala do diváků obvyklé věci z poslední dekády jako Futurum "protože sme tam bydleli" Vampíra, tvrdá Eva s Vaškem, ale došlo i na starší simonovské kousky jako s Vampírou propojená Pračka nebo Vyhoďme ho z kola ven. Koncert šlapal bez větších problémů kupředu celkem chladnou nocí a bavil lidi, ale hlavně bavil samotnou kapelu a to je nejdůležitější. I když bych si troufnul říct, že polovina lidí vůbec netušila kdo a proč právě na tom pódiu stojí, byla vytvořená vynikající atmosféra. Určitě si ale troufnu říct, že druhá polovina přijela kvuli skvělé hudbě a tím pádem stála na nejsprávnějším místě na světě. Kurtizány děkovaly a hrály, Duna, Moucha, Tesla... pak přišlo Omylem, nebe shořelo na popel a stage se opět vnořila do tmy "teď už je to na vás". Kurtizány nechaly několik chvil své ztopořené zákazníky vycukat a s vervou se vrátily. Jak se říká, dobrý děvky se prej vrací a tyhle děvky jsou víc než dobrý a za těch 20 let už ví jak na věc. Strážná věž, Ubiquity 5 s intrem a konec. Paráda, nekompromisní a skvělý. Doporučuju všem navštívit festival, kde K25A budou a když nestihnete festival tak na podzim určitě do klubu ve vašem městě.

Playlist:

1.Ubiquity 5, 2.Tesla, 3.Maso, 4.Eva a Vašek, 5.Futurum, 6.Vampíra, 7.Pračka, 8.Vyhoďme ho z kola ven, 9.Moucha, 10.Duna, 11.Omylem, encore: 12.Strážná věž, 13.Ubiquity 5