Křest CD a oslava 10let existence

Křest CD a oslava 10let existence
Datum: 
Středa 22. Červen 2011 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Open Air Plaza
Návštěvnost: 
300
Účinkující: 

Superhiks, Tleskač

V roce 2001, přesněji 22.června, proběhl vůbec první koncert pilsner ska orchestry Tleskač. Tehdy to bylo v plzeňském Divadle Pod Lampou. Na den přesně Tleskač oslavil svoje kulaté desáté narozeniny, pokřtil nové CD a celkem odehrál 723. koncert, který byl mimochodem snad nejdelší v jeho historii. Společně se křtem nové desky Never Die Songs si přišli zahrát i bývalí členové, kteří se podíleli na vývoji skupiny. Jako podporu si pozvali makedonské ska blázny Superhiks.

Začátek koncertu nevypadal vůbec slibně. Předpovědi rosniček se vyplnily na výbornou, takže těsně před začátkem se spustila strašná bouřka, která naštěstí neměla dlouhého trvání. Menší déšť přece nevadí :-). Superhiks se na podiu objevili okolo půl deváté a hned od prvních tonů bylo každému jasné, že i přes ten déšť to bude stát za to. Vedle klasických "ska nástrojů" zde měli i crashmastera, který obsluhoval mixový pult s deskami. Zpěv, basa, dechy, všechno to mělo vynikající souhru. Před podiem se objevovalo stále víc a víc lidí a bouřka se pomalu, ale jistě ustupovala, takže z toho měli jak organizátoři, tak i publikum a samozřejmě kapely obrovskou radost. Po zhruba hodině a půl dlouhém představení, ve kterém zazněla z úst makedonských hochů i trocha češtiny, přišel hřeb večera, kapela Tleskač.

Dramatický nástup a Pavlačová story, klasika kterou většina z nás očekávala. Mezi osvědčenými hitovkami typu Báťa, V té naší zahrádce nebo Za pecí zaznělo i plno nového materiálu, který se ukrývá na v pořadí třetím studiovém albu s názvem Never Die Songs. Nejvíce mě zaujaly novinky Degenerace, Po smrti dobrý nebo také Mrtvá holka. Všechny jsou skvěle našlapané a mají velmi zajímavé texty. Jak říká zpěvák Míra Císler: "Většina našich písniček je o smrti:-)." On i celá kapela byli moc rádi, že (podle Mírovo slov) "v tomhle zku*veným počasí" vůbec někdo přišel. Po 16 písničkách už je většina kapel dávno v zákulisí, ovšem Tleskač se teprve dostával do varu. Nové CD, které obsahuje 12 vybraných písniček pokřtili symbolicky plzeňskou 12°. Při této příležitosti se na podiu objevili všichni bývalí členové, kteří se na podiu objevovali podle toho, jak se průběžně měnila sestava.

Mezi nimi byli:

V takto upravené sestavě se zahrálo celkem 6 skladeb - Hrozný hroznýš z Hrozenkova, Rudegast či oblíbené Krámy. Poté se ta aktuální pustila do své poslední třetiny koncertu, který celkem trval neuvěřitelných 2,5hodiny!

Myslím, že Tleskač, Superhiks a dokonce ani fanoušci si nemohli přát lepší show. Lidí bylo dost, pršet přestalo, CD se pokřtilo, narozeniny se oslavily, lidi tancovali, bavili se, co víc si přát:-).