Haribo Macht Kinder Froh (Nl), At8onthepingpongtab...

|
Haribo Macht Kinder Froh (Nl), At8onthepingpongtab...
Datum: 
Neděle 19. Červen 2011 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Chapeau Rouge
Návštěvnost: 
80
Účinkující: 

Haribo Macht Kinder Froh (Nl), At8onthepingpongtable

Původně měli Nizozemci Haribo Macht Kinder Froh dělat support známějším kolegům Attack Attack! na jejich evropském turné letos v únoru. To jim nakonec nevyšlo, nicméně díky Crawl Back CZ se tahle kapela do Čech letos nakonec přeci jen podívala a celé Chapeu Rouge se na pár desítek minut proměnilo v nefalšovanou diskotéku.. ale sakra podařenou diskotéku! Po nekonečném čekání se úderem osmé večerní suterén celého komplexu konečně otevřel a první věc, co mě zaujala, byl merch, tedy spíše jeho bohatá nabídka a cenová dostupnost, jaká se jen tak nevidí.

Jako první se publiku představili v Praze již celkem známí deathcoristé At8atthepingpongtable. Viděl jsem je podruhé a musím říci, že od mé premiéry, která proběhla letos v lednu, se kluci neskutečně zlepšili. Během svého krátkého setu zahráli jak starší kousky, tak některé novinky a i když odezva publika byla spíše chladná, troufám si říci, že se role první kapely zhostili na výbornou. Škoda jen, že tentokrát nedošlo na cover od Chelsea Grin Smile.

Po pár minutách se už k „pódiu“ začali pomalu trousit nizozemští mladíci, následovala nezbytná zvuková zkouška a ihned po ní, bez jakéhokoliv upozornění, pánové spustili svojí téměř hodinovou show s velkým S. "Haribáci" jsou známí svojí kombinací taneční diskotékové hudby s core prvky (něco na způsob Attack Attack!, akorát jsou mnohem zábavnější) a tak se celé Chapeau rázem proměnilo v parádní  hc diskotéku. První slova zpěváka byla tato: „Hello, we are Haribo Macht Kinder Froh and we are the best band in the world!“, takže jistě tušíte, že o zábavu tento večer bylo náležitě postaráno. Nechyběla nezbytná pomůcka – bonbóny Haribo, které po celou dobu setu létaly vzduchem po celé místnosti a někteří členové kapely je dokonce s chutí konzumovali, nebo tanečky kapely při „disko“ částech písní a podobné vylomeniny. Kapela zahrála až na pár vyjíměk celé své debutové album „Where Is The Afterparty“, největší ohlas měla samozřejmě notoricky známá songa „Highfives And Breakdowns“, kterou si Haribo nechali až na samý konec svého povedeného vystoupení. Co si budeme nalhávat, hudba, kterou tahle nizozemská kapela produkuje, není nijak extra technicky náročná, ale o to ani nejde. Už dlouho jsem neviděl na koncertě bandu, která by se během svého setu neustále usmívala na publikum a vysílala tolik pozitivní energie, jako právě Haribo Macht Kinder Froh.

Díky tomu, že Haribo vydali zatím jen jedno album, byla jejich show docela krátká, ale o to je můj zážitek z tohoto koncertu intenzivnější. Za parádních 90 Kč jste se mohli v Chapeu parádně pobavit. Pokud jste tak neudělali.. no, tak je to jen váš problém. Doufejte, že tihle sympaťáci z Nizozemí si zase brzy udělají podobný výlet do naší největší metropole..