Mount Kimbie, Stanzim, Kubatko, Subject Lost, Mike...

|
Mount Kimbie, Stanzim, Kubatko, Subject Lost, Mike...
Datum: 
Pátek 27. Květen 2011 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Buena Vista Club
Návštěvnost: 
270
Účinkující: 

mako!mako

Česko-slovenskou talentovanou kapelu mako!mako snad ani nemusím představovat. Snad každý slyšel o novém fenoménu kapely se škopkama - bez škopků. Zkuste si do mixéru nalejt trochu funky, trochu rapu, latinu, housle, basu, kytaru, výborné vrstvené vokály, beatbox, zaklapnout-protřepat-nemíchat-zmixovat. Z toho všeho vám vyleze kapelou přesně - nepřesně definovaný styl run´n´be. A je vymalováno!

Mako!mako vyslyšeli volání svých plzeňských gruppies a dorazili s velkou parádou do docela pěkně našlapané Bueny. První, co mi vyrazilo dech, když jsem vlezl dovnitř, bylo dýchatelno. Kvůli (díky) těhotné zpěvačce Kristínce bylo pokuřování až do konce koncertu zakázáno. A to je hned na pódium vidět o něco líp!

Všechno odstartovali beatboxeři Endru a Peter. Vzpomněl jsem si na svoje uprskané období. Tak v sedmičce jsem prskal do ksichtu skoro každému a myslel jsem si o sobě jak Ted z How I met your mother. A stejně jako mu i mně jako začínající superprskavé hvězdě bylo vysvětleno, že teda jako nic moc. V českém beatboxu se nevyznám, znám jenom Nastyho, a to proto, že se taky, chlapec, vecpal všude. Ale tyhle dva pány bych stejně hned korunoval, nanebevzal a posvětil. Aby všechno nešlo tak, jak mělo, basa ve chvíli svého grandiózního nástupu nehrála. Chudák kluk. Ale študovaní umělci s tím přece bez problému poradí, zasmyčkujou a za chvilku jede všechno, jak má.

Na mako!mako se mi strašně líbí, že nikdo nevyčnívá. Jakože tam není frontman, co je vytažený o stupeň víc, všechny čtyři to baví a dávají to najevo. Všechno zapadá do sebe, jsou hraví, nespoutaní, šikovní a skvělí. Mako mako, waka waka, ***o ***o! Až si koupim auto, koupim si jejich desku a bude se tam točit jako jako jedna z prvních. Je to takový wake!wake, chcete dávat celou dobu pozor a sledovat každou kudrlinku, zachvění hlásku, posunutí jednoho hlasu výš, druhého níž, ...

Těšil jsem se hodně na Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoro.... Naživo je to fakt docela sranda. Jakmile se prostě tahle banda objeví někde v dosahu, neváhejte! Fakt to stojí za to!