GINGER, TOTÁLNÍ NASAZENÍ, COCOTTE MINUTE, RYBI

|
GINGER, TOTÁLNÍ NASAZENÍ, COCOTTE MINUTE, RYBI
Datum: 
Úterý 17. Květen 2011 - Středa 26. Červen 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Anděl Music Bar
Návštěvnost: 
100
Účinkující: 

VEES

Měsíční lidé dobyli Free Tuesday v Andělu!

Musím pochválit produkci Anděla. Květnový program je hodně, hodně vydařený. A kdy vám nabídnou skvělý rock´n´roll zadarmo? VEES už se po Čechách pohybují dlouho, tuším, že fungují od roku 2006. Tenkrát byli ještě jako VVV zaměňováni za pražské hopery WWW. Následovala nutná změna a Vaněček, Vácha a Vodička se přejmenovali na jednoduché VEES.

Dost bylo okének do minulosti, VEES v úterý zaútočili hodně ostře na Plzeň. VEES jsou jedna ze dvou "bdějických" kapel, co znám, a obě mě nadmíru baví. Někteří možná zaregistrovali nedávno se rozpadnuvší Barevný nátěr. Jakmile do Plzně přestal jezdit porovnávat Pivo s Budweiserem Nátěr, nahradilo pivachtivé divoké trio nakusující zlehka indie, ztěžka rock´n´roll.

Jelikož hráli bez supportu, po dlouhé době jsem mohl vidět sólové výstupy jednotlivých členů. Postupná masturbace bicích, basy a kytary, trvající tak čtvrthodinku, možná i víc, byla hodně výživná.  Pecky jsem znal všechny až na 7 Years. Což je kousek ze samotných začátků Véček a byl viditelně jiný, pomalý, klidný. Kluci se snaží zaujmout energickou show a svým téměř ostrovním soundem. Jenže kdo se o to dneska nesnaží, že jo...

Jejich výkon se skoro nehnul z červeného, což lehce poznamenalo kytaristu Matese, který pak chudák seděl v backstagi a nemohl vůbec nic.  Jediné, co mě trochu zklamalo, byla Johny Moon, a to proto, že studiová verze je skvělá a chápu, že na živo to tak nejde. Ale jinak jednoduše paráda a proběhlo i věnování písničky návštěvě z LA, Eljahovi Pophamovi. A když jsem zachytil vysílání slečny v ultrakrátkých šatičkách, proč není tak skvělá kapela víc známá? Tak proč???