Ibrahim Maalouf - Illusions

Ibrahim Maalouf - Illusions

Ibrahim Maalouf poměrně rychle přichází s další novou verzí sebe sama. Ale zdá se také, že to bude další rozvojová fáze vlastních zkušeností, zabývající se vracejícími myšlenkami a přemítáním o tom, co může být vedeno takovým procesem.

V případě, že hudebník může být také kouzelníkem, mohl by se stát obětí nebo klaunem ze svých iluzí pro vlastní zisk. Pokud žijete v zemi nasáknuté tradicí (Libanon), zkrátka žijete těmito tradicemi. Jako přistěhovalec (ve Francii), se vypořádáte nejen s novými návyky, ale také se svobodou výzvy znovunalezení sebe a tím, co je ve vás zakořeněné. V několika prvních albech, je to konfrontace, ohlédnutím a kroky vpřed. Je zřejmé, že Ibrahim chce utvářet svůj vlastní osud, ale podle toho, co je osud za tvar, a dokonce i podnět, není všechno založené na živých iluzích?

 

"V každé stopě, Ibrahim vysvětluje jinou formu iluze, kterou se zabýval:"  

Obecně platí, že první vnitřní rozložení si člověk zapamatuje, vyjádří tak sám sebe a bude chápán přímo, což je něco, co se nestane "iIllusions". Zatímco před rokem, jsme měli bohy a tradice, které se zdály, že vedou jazyk behaviorismu, dnes se stejnou retrospektivou se zdá být vše závislé na příběhu společnosti, řídící se jinými silami, spiknutím, stejně jako se teorie stávají novými průvodci, dávající společnost na slepou víru. "Conspiracy Generation". Iluzionista má tvar pravdy podle svých cílů, kde se stává tím, jak "InPRESSI" zpracovává. Musíme si jazykem navzájem rozumět, jen se zdá, že to, co se ve skutečnosti za ním a slovy skrývá, je nepochopeno tak snadno, a právě pochopit to v sobě nějakou dobu trvá "Nomade Slang". Někteří lidé, jakým je Ibrahimův otec, který opustil svou zemi a počátky jsou předem odsouzeni k neustále kontrole - kontrolou podmínek, všech a každého, kdo byl v jeho blízkosti "Busy". To je další způsob, jak říct: "Máme vzor s neustálou tendencí se o něj opřít." Zatímco osobnost s potenciální tendencí stávati se více volnou, má Ibrahim rostoucí znepokojení u své dcery, která roste až v naději, že se stane ženou rušící mužskou nadřazenost a ty tendence, které se pro ni stávají zotročujícími podmínkami "If You Wanna Be a Woman". Také jako hudebník, může být výrazem, který je snadno přizpůsobivý k lidem s tendencí reagovat. Veškerá pozornost lidí přinášející tak zisk, založená na iluzi opření se o zotročující podmínky... kde jsem jen tohle četl. "Unfaithful" je pokračováním tvořící fúzi o některých zpěvačkách, jakou je třeba Rihanna, kdo v ní opravdu vládne? Skladba, "True Sorry" je opět doslova pohledem zpět na to, co po sobě zanecháte, stejně jako v něčím životě. Bez ohledu na to, kdo se snaží, některé lidi zraníte nebo jim uděláte radost.

"Illusions také ve svém základním obsahu má tendenci vytvářet svůj vlastní hlas...,"

bez podmínek a podmiňování, zatímco jazykem mluvíme a chápeme. Naše mysl s tendencí stávati se zaujatým a nacházet uznání za to, že udržuje jazyk, chápání, ale jen stěží si toho váží. Ibrahim Maalouf se bojí, má tendenci se osvobodit tím, že vyjadřuje to, co z nás dělá mez, pak to všechno nechá za sebou, zatímco už vyjádřil něco jiného, ​​společná smysl (porozumění / jazyk) nás všechny stmeluje. Svou hudební řečí není Ibrahim Maalouf nijak vázán jen a pouze na jazz, on je tím, co se k němu přeneslo z arabských vlivů. Všímá si kolem sebe jiných forem vyjádření a přizpůsobuje  tomu vlastní pohon, s nádechem rocku. Nové nástroje, které jsou položeny k seznamu rozšiřující pestrost, na sebe strhávají mnohem větší pozornost. Je to třeba elektrické piáno nebo elektrická kytara. Některé ze skladeb (jako první a poslední) se vyjadřují daleko více citově díky elektrickým nástrojům, znějí trochu smutně, rozrušeně, ale přesto se řídí vedoucím hlasem – trubkou Ibrahima Maaloufa, někdy jako tichým společníkem v dechové harmonii.

Dráha, která ukazuje arabský režim je dráhou, kterou vztahuje ke svému otci. Jako syn přidává nové linie, propletené trochou funky nádechu na klavír (varhany). Linie o nástrojích mající smutné poznámky. Používání slide kytary promíchanou s pomalými bicí, elektrickým pianem a bytím trubky je hlas, jako vyjádření autorových slov. "Unfaithfull" (track s odkazem na popové hvězdy) nás přivádí zpět do linií s funky basou, odpovědí zvukem a kýváním skupiny. Tato strana mince stává se rokovější, těžší na další stopu a má dokonce i rockového zpěváka, s trochou bluesového sóla elektrické kytary. Rock je uznáván jako hlas individuality a sebeidentifikace a vyjádření osobního hlasu. Mám pocit, že bychom mohli brzy najít další kapitolu. Velké hudebníci vždy našlo kouzlo v sobě a způsobu, jak si s ním hrát, jednoduše procházet, aby to okamžitě kdokoli pochopil. Ibrahim Maalouf jako hlas najde mezi všemi těmito hlasy, mezi které vedou kroky z vázaných tendencí, osobní touhy a vyjádření, že chce být pochopen. Ve výsledku album vytvořilo svůj vlastní osvobozený subjekt, a ne slepě vedenou formu iluze. Ibrahim takto jednoduše poukazuje na střípky rocku, popu, jazzu a fusion, hezky jedno po druhém a prostřednictvím hlasu (za všechny), se snaží být slyšet hlasitěji než jeho vlastní odkazy.

Hodnocení: 
90%
Žánr: 
Jazz, funk rock
Rok vydání: 
2013
Length: 
52:28
Hudebníci: 

Ibrahim Maalouf: trumpet

Laurent David: bass
Xavier Rogé: drums
François Delporte: guitar
Frank Woeste: keyboards
Martin Saccardy: trumpet
Yann Martin: trumpet
Youenn Le Cam: trumpet

Tracklist: 

01.Illusions
02.Conspiracy Generation
03.In Pressi
04.Nomade Slang
05.Busy
06.If You Wanna Be A Woman
07.Unfaithful
08.True Sorry