Empty Hall Of Fame x Burning Steps - Empty Hall Of Fame x Burning Steps

|
Kategorie: 
Empty Hall Of Fame x Burning Steps - Empty Hall Of Fame x Burning Steps

Ve čtvrtek 2. 9. 2010 jsem navštívil koncert v Teplicích na Božáku, kde se představila londýnská hardcoreová kapela No Second Chance, které dělali předkapelu mostečtí Burning Steps. Na tuto akci jsem se dost těšil, paradoxně ne kvůli Angličanům, ale spíš kvůli jejich předkapele – Burning Steps mají čerstvé splitko s kapelou Empty Hall Of Fame a nový materiál mě tuze zajímal. Hned po jejich půlhodince na podiu jsem si nafasoval jednu placku a doma se do ní pustil.

Empty Hall Of Fame

Jako první se na desce představují Empty Hall Of Fame z Libiny u Šumperka, kteří hrají od roku 2006 a drhnou si poctivý old-school hardcore. Na splitku představují šest novinek a všechny se nesou víceméně ve stejném duchu – texty se vyjadřují ke společnosti, která se autorům nezdá jako ta zrovna nejlepší, klasická HC tematika. Co se týče provedení, tak mě občas potahala za uši zpěvákova angličtina a zvuk jako takový, navíc mi přišlo lehce patetické intro + outro, ale někdo to má rád. Celkově mě oněch šest skladeb nijak nevytrhlo, spíš jsem čekal, až se dostane na další kapelu.

Burning Steps

Tuto mosteckou kapelu sleduji od začátku její existence (2007) a líbí se mi čím dál víc. Na společném počinu předvádějí pět nových skladeb a hned od té první je slyšet diametrální rozdíl oproti Empty Hall Of Fame. Zvuk, který má jejich půlka desky, je úplně jiná liga, než ona první část. Vůbec se nedivím, že na severu Čech se objevil trend jezdit nahrávat na druhou stranu republiky do Třince do studia Easthill – opravdu to stojí za to. Co se týče skladeb samotných, tak mě dost těší pomalý odklon od hardcore/punku jako takového, ze kterého zůstávají už skoro jen poslání v textech a energie. Hudebně se kapela začíná měnit – skladby nejsou tak přímočaré, přichází jistá komplexnost, stejně tak zajímavější aranž. Za plus považuji použití více čistého zpěvu (basák Mário), který projev rozhodně oživuje. Zpěvák Pajda se do toho umí opřít čím dál líp, ale pořád se mi nepozdává jeho angličtina, stejně tak mě nepřesvědčily sborové zpěvy v posledních dvou skladbách, vyznívají tak nějak unaveně.

Celkově mám z desky lehce nadprůměrné pocity. Obal je, ač nejspíš nechtěně, v punkovém stylu pouze papírový – uvnitř jsou vloženy texty a děkovačky obou skupin. Motiv na obalu není také zrovna vrchol umění a přijde mi celkově prázdný. Co se týče obsahu, hodnotil bych takto: Od Burning Steps kvalitní, dobře nahraný a smíchaný materiál, který si možná měl najít lepšího parťáka na splitko.

Hodnocení: 
70%
Žánr: 
hardcore/punk
Rok vydání: 
2010
Length: 
27:42
Tracklist: 

1) There Is Always Hope2) For Tonight3) Sink Or Swim4) Sad Story5) DIY6) We Are The Youth (feat. Problem)7) OSA-ssholes8) Shadow Of Fear9) Kill The Security10) The Last Song On Earth11) Throw Away Your Fucking Crosses

Vydavatel: 
DIY