Black Veil Brides - We Stitch These Wounds

Black Veil Brides - We Stitch These Wounds

20.června jsme se konečně dočkali debutového alba nadějné kapely z Los Angels, Black Veil Brides.

  Můžu upřímně říct, že pokud se vám líbil singl Knives and Pens, po poslechnutí celého alba si BVB pravděpodobně zamilujete ještě víc. A pokud jste ještě ani jednu písničku neslyšeli, zkuste si We Stitch These Wounds pustit, nebudete litovat.

  Celé CD o 12 písničkách otevírá intro, které plynule přechází na první song, We Stitch These Wounds. Podobně jako celá deska se nese v duchu kombinace hypnotického hlasu zpěváka Andyho Sixe, jeho povedeného screamování a v neposlední řadě nemůžu opomenout kvalitní kytarový podklad pod taktovkou Jinxxe a Jake Pittse.

Tvrdé kytarové riffy a sola se ostatně s melodickými I screamovanými částmi setkávají na celé desce. Není to rozhodně špatně-tvoří totiž dobře poslouchatelnou a zajímavou kombinaci.

Ne každému ovšem Andyho lehce hluboký hlas bude přijemný-to už je ale na vašem vkusu.

Co se týče kytar, Jinxx a Jake Pitts opravdu odvedli skvělou práci a to ať už v hladkých přechodech z melodických partů do tvrdých riffů nebo harmonii kytar v nově nahrané verzi Knievs and Pens.

Dokonce I příznivci pomalejších, klidnějších písniček si přijdou na své-akustická The Mortician's Daughter je jedna z nejemocionálnějších a nejvíc uklidňujících písniček na celém CD. Za sebe můžu říct, že patří mezi moje nejoblíbenejší. Spojení kytary, houslí v podání Jinxxe, klavíru a Andyho hladkého hlasu je úžasné. Za pozornost v tomhle ohledu stojí určitě I Carolyn, ale ta už je kombinací melancholické melodie s rockovým podkladem.

Pokud se zaměříte I na texty a porozumíte jim, poznáte, že Black Veil Brides nezpívají jen tak o ničem, ale jejich písně jsou plné pocitů a vzpomínek. Většinu z textů napsal sám zpěvák Andy Six, který je taky zakladatelem skupiny.

Celkově mi přijde tohle album zajímavé, kapela ukazuje spoustu rozdílných tváří, takže si každý najde něco. Pro mě je to odpočinková záležitost, ke které se vždycky ráda vrátím.

Díky za pozornost

Darxie

Více informací o BVB:

www.myspace.com/blackveilbrides

http://blackveilbrides.ic.cz

 

Hodnocení: 
80%
Žánr: 
screamo, emo, rock
Rok vydání: 
2010
Tracklist: 

1. Outcasts, The (Call To Arms) 2. We Stitch These Wounds 3. Beautiful Remains 4. Children Surrender 5. Perfect Weapon 6. Knives and Pens 7. Mortician's Daughter, 8. All Your Hate $0.99 9. Heaven's Calling 10. Never Give In 11. Sweet Blasphemy 12. Carolyn

Vydavatel: 
NRG Recording Studios